Wpis z mikrobloga

Mam router podłączony w salonie. "Biuro" mam w innym pokoju i korzystam z internetu po wifi. Czasem jak gram w jakąś siecową grę to jednak przydałoby się mieć neta po kablu.
I teraz pytanie. Czy pozostaje mi ciągnąć 15m kabla od routera do kompa przez całe mieszkanie czy jednak da się jakoś zrobić tak ze podłączę kabel w ścianę? Musiałabym chyba mieć dwa routery? Jeden w salonie do TV, a drugi w "biurze" do kompa?

Nie znam się na tym, więc mam nadzieje, że pytanie nie jest szczególnie głupie :)
#komputery #informatyka #internet
RozowaWkolorachTeczy - Mam router podłączony w salonie. "Biuro" mam w innym pokoju i ...

źródło: comment_1673013504mTyvklRv4ZCQwO9ybjE1tT.jpg

Pobierz
  • 17
@Ingvarr100th afaik nie, zależy od urządzenia też. Ale z tego co pamiętam to to używa przesłuchu na wysokich częstotliwościach do komunikacji międzyfazowej. Tylko pewnie linie fazowe muszą być gdzieś równolegle na jakimś odcinku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
a tak w ogóle co złego jest w WiFi?


@Ingvarr100th: wysoki ping w grze

@RozowaWkolorachTeczy: Ogarnij sobie lepszy router i jego poprawną konfigurację.
Stwórz inną nazwę dla sieci 5GHz, ustaw Max moc i szerokośc 20MHz. Jak nie masz więcej niż 2-3 jednoczesnych użytkowników tej sieci to nie powinno być lagów a kabel jest zbędny