Wpis z mikrobloga

mam problem z laptopem z windows 10. Jakiś czas temu nie pamiętam dokładnie dlaczego ale nie uruchomił się, tylko wyskoczył błąd:
Odzyskiwanie
Wymagane urządzenie jest niepodłączone lub niedostępne
kod błędu: 0xc000000f

Do wyboru było kontynuowanie (enter) lub F8 ustawienia uruchamianie - w obu przypadkach pojawiał się kolejny błąd:
Nie można załadować aplikacji lub systemu operacyjnego z powodu braku wymaganego pliku lub błędów w tym pliku.
Plik: \Windows\System32\winload.exe
Kod błędu: 0xc000007b

Ściągnąłem ze strony instalację Win10 na dysk usb i diagnostyka z naprawą nie pomaga, przywróciłem system do punktu przywracania to znowu pojawił się taki bład:
nie można załadować systemu operacyjnego ponieważ nie ma warstwy HAL ... dalej nie pamiętam

Znalazłem gdzieś w necie, że można zrobić coś jak uaktualnienie w miejscu że nadpisze pliki systemowe bez utraty danych ale nie mogę wyszukać takiej opcji.

Ma ktoś pomysły co mogę jeszcze zrobić?

Na kompie nic nie instalowałem służy tylko do przeglądania netu, grzebaniu w office itp.

#windows10 #serwispc #informatyka #bluescreen #komputery
  • 9
@roszej: Uaktualnienie to jest normalna instalacja windowsa bez formatowania. Uruchom instalke z usb i jak ci się załaduje to będziesz miał do wyboru dwie opcje, uaktualnienie albo niestandardową instalację (czysta instalka)
@roszej: Miałem coś podobnego kiedyś i nie zgadniesz gdzie był problem... Miałem podłączonego pendrajwa podczas uruchamiania i komp próbując z niego odpalić system (którego tam nie było), całkowicie rozpierdzielił system, który znajdował się na dysku. A wystarczyło wyjąć pędrajwa i uruchomić ponownie ()
@roszej: Uaktualnienie to jest normalna instalacja windowsa bez formatowania. Uruchom instalke z usb i jak ci się załaduje to będziesz miał do wyboru dwie opcje, uaktualnienie albo niestandardową instalację (czysta instalka)


@handballer: tak chyba można było tylko zrobić przy instalowaniu z poziomu windowsa
@roszej: O proszę, czyli @bgb1 ma rację. To jedyny pomysł jaki mi jeszcze przychodzi to uruchomienie systemy w trybie awaryjnym.
Z drugiej strony, to nie wiem czy jest sens się męczyć i tracić czas, skoro piszesz, że nie masz ważnych plików itp., szybciej będzie zainstalować na czysto windowsa