Wpis z mikrobloga

nic z tych wykresów nie wynika dla laika jak dla mnie. no fajnie, jakiś pocięty makaron. nadal nie widzę, ile co jak, dużo, mało?
pamiętam jak nachalnie ten generator był promowany na reddit. ostra kasa musiała iść.
to tylko moje, prywatne zdanie, pewnie się nie znam. ale #!$%@? ten makaron. robi coś odwrotnego: zamiast siąść i popatrzeć z ciekawością, jak ludziom idzie życie, to odrzuca.
@rivui: No z pokojem to zwyczajnie miałem mega farta i jestem tego świadomy. Nie znam nikogo kto by płacił mniej ode mnie, zachowując przy tym ludzki standard.
A co do diety to faktycznie jem dość prosto i tanio. Do tego dużo finansów dzielę z różowym. Ona częściej płaci za zakupy do domu, a ja gdy wychodzimy gdzieś na miasto i w efekcie wychodzimy względem siebie na zero (ale traci na tym
@wykopowy_brukselek: Można powiedzieć że od całości. W Danii masz podatek progresywny tylko od głównego źródła dochodu i w moim przypadku to jest stypendium, które niemal idealnie zjada mi całą kwotę wolną od podatku.
Te 19k mam wpisane jako dochód poboczny, więc jest opodatkowane liniowo.

SU dla wszystkich


@michaelpan: Nie do końca. Teraz trzeba spełnić jeden z dwóch warunków. Albo 5 lat pobytu w Danii albo stałe zatrudnienie, przy czym dochód nie może przekraczać ~14 000 dkk brutto miesięcznie.

No i jeżeli ktoś nie ma paszportu UE to może zapomnieć o SU, niezależnie od powyższych warunków.
@lukmar tak, ale wprowadzili tą opcję z pracą min 10h tygodniowo co jest ekstra opcja. Dawniej musiałem pracować ten jeden dzien więcej tygodniowo żeby mieć taką sam kasę co Ty teraz. Z drugiej strony jako student kręciłem jakieś 20tys miesięcznie i nikt się nie czepiał;)