Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze? Że gracze i tak pokupują te Radeony 7900 czy RTXy 4070 Ti. Przez ostatnie lata korporacjom udało się stworzyć klienta idealnego: bez jaj, bez kręgosłupa i z głębokim portfelem. A wszystko to aby mieć +10 fps w grach które przejdą w kilka godzin ¯\_(ツ)_/¯ A kto na tym traci? Wszyscy.
#nvidia #pcmasterrace #komputery #amd
Pobierz L3gion - Wiecie co jest najgorsze? Że gracze i tak pokupują te Radeony 7900 czy RTXy ...
źródło: comment_1673010368snPs3qACA90AuK0jvBOp89.jpg
  • 13
Przez ostatnie lata korporacjom udało się stworzyć klienta idealnego: bez jaj, bez kręgosłupa i z głębokim portfelem.

@L3gion: no nie wiem, akurat rynek kart graficznych mocno dostaje w dupę. Sprzedaż mocno siadła w roku 2022.
damienbudzik - > Przez ostatnie lata korporacjom udało się stworzyć klienta idealnego...
bez jaj, bez kręgosłupa i z głębokim portfelem. A wszystko to aby mieć +10 fps w grach które przejdą w kilka godzin


@L3gion: Dokładnie, przeskok z 1060 albo laptopowych gpu na 4070ti to +10 fps, a jak ktoś faktycznie ma czelność czerpać przyjemność z życia zamiast chwalić się bojkotem nvidii na wykopie to nie ma jaj i kręgosłupa xDD
@ZuyKefrus: No tak jakby większość kupujących nowe karty robiła to raz na dekadę albo przechodząc na PC z netbooka :v

@Oomonatopeja: Zysk można generować poprzez dużą marżę i małą/bardzo małą podaż/popyt lub średnią marżę i średnią podaż. Nikt nie produkuje pro bono, TSMC ma ograniczone możliwości, ale aktualna sytuacja przechodzi samą siebie. To tak jakby nagle Orlen wrzucił cene paliw x2 - tam popyt jest jeszcze bardziej sztywny, bo ludzie
Nawet biorąc pod uwagę inflację, wzrost ceny dolara i inne zmienne to cena rtx 4070ti do takiej 970 na premiere to czysty kosmos. A i tak półka wyżej to już nie jest najwyższy model, bo przecież mamy teraz serię 4090 i pewnie pojawi się za jakiś czas 4090ti
@Shashek: Jeszcze niedawno ludziska bardzo się łudziły że wszytko jest winą kryptowalut xD Niech te syfrowe bagno kryptoszambo już upadnie, potem nadeszła Nvidia - dej nam tanie 4090 tki dla każdego - potem AMD ratuj nasze PCmasterrace przed chciwością Nvidia, a teraz chyba przyszło otrzeźwienie. Jeżeli tym FIRMĄ się opłaca tak sprzedawać to będą to robić i nic nie poradzą jakieś wpisy na Internetch ¯\(ツ)_/¯ A komunity jest jak każde
@L3gion a jeszcze pół roku temu sliniles się do 3060 za 4,5k zł.. Obudź się z tej bajki że grafy topowe były po 2k zł jak to mawiał klasyk - to se ne vrati. Płacze i głodówki nic tu nie pomogą. Ja potrzebuje karty i nie mam lepszej alternatywy, a Ty możesz czekać ile chcesz.
@PhobosX: Nie 3060 za 4,5 tylko 3060 Ti za 2,7k, jak już przeglądasz profil to choć rób to dobrze xD Chcesz to kupuj tylko nie truj dupy za 5 lat że RTX 6090 wyjdzie cię 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion: Nie przeglądam, nawiązuje tylko do tego co było rok temu. Nie interesuje mnie jaka masz kartę, a tym bardziej Twój profil, masz za wysokie mniemanie o sobie i to nie ja tutaj truje o cenę... Stwierdzam że nie ma innej alternatywy, czekanie nic nie zmieni.