Wpis z mikrobloga

Co ciekawe wiele niemieckich koncernów przemysłowych ma na te lata lukę nawet w swoich muzeach


@KerimChan:

zarabianie na niewolniczej pracy żydów, których potem posłało się do gazu, robi "odrobinę" słaby PR w obecnych czasach :)

a jeszcze ciekawsze smaczki to udział USA w sponsorowaniu Hitlera
jak sieć energetyczna w rzeszy będąca własnością General Electric
jak telefonia zrobiona przez AT&T
jak darmowe paliwo dla samolotów hitlera od shella do końca wojny... (
coś więcej na temat sponsorowania Hitlera przez USA?


@Boa_Wielbiciel:
niestety odsyłam do googla, kiedyś czytałem kilka artykułów i oglądałem dokumenty na youtube,

dorzucę jeszcze że był jakiś numer z łożyskami bo niemcy nie umieli sami robić stalowych kulek

Henry Ford był zdeklarowanym nazistą i z hitlerem żył w super komitywie a hitlerowskie ciężarówki miały silniki forda...

amerykańska firma dała Hitlerowi technologię produkowania paliwa do samochodów z węgla

a samo USA poczekało
I jak amerykanie wspierali reżim stalina sprzedając mu technologie i sprzęt w latach 30


@Ethernit: amerykanie to taki fajny naród, sprzedają komuś technologię broń doprowadzają do wojny sprzedają więcej broni, a potem wsadzają do rządu swoich agentów i biorą kasę za pomoc w odbudowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

aby tylko nie prowadzić wojny na swoim terenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co ciekawe wiele niemieckich koncernów przemysłowych ma na te lata lukę nawet w swoich muzeach - np. Mercedes i Volkswagen - a to przecież żaden wstyd, że w tym czasie produkowali wozy strażackie i karetki pogotowia ;-)


@KerimChan: Siemens jako jedna z niewielu dużych niemieckich firm potrafi mówić o tym otwarcie https://www.siemens.com/global/en/company/about/history/company/1933-1945.html
@Xing77:
Urgurzy nikogo nie obchodzą, mało kto wie o ich istnieniu i tym jak są prześladowani.

Żydzi to święte krowy nie wolno złego słowa powiedzieć.
zarabianie na niewolniczej pracy żydów = zły PR
zarabianie na niewolniczej pracy Ujgurów = normalny biznes

takie tam podwójne standardy współczesnego świata zachodu :)
Przeciwnie. Ludzie wiedzą i nawet im chcą jakoś pomóc, ale niewiele mogą w sytuacji gdy rząd tam wszystko blokuje.

Ale to że Zachód hipokryzją stoi, to fakt. I to nie tylko na tym przykładzie.