Wpis z mikrobloga

#akwarystyka #akwarium #krewetki
Hej, mam mały problem i chciałbym się dowiedzieć co się mogło przytrafić mojej krewetce. Szybkie fakty:

Mam od 3 msc akwarium, w środku było 6 krewetek, od tego czasu zdechła nam jedna, właśnie dziś rano leżała martwa na plecach.

Krewetka jest z tych biało-czarnych jak na fotce, kupiliśmy je natomiast bardzo malutkie, nasze czarne nie miały np. tego największego segmentu czarnego, tylko kilka mniejszych czarnych plamek za tułowiem i na ogonku. No i dziś rano okazuje się, że leży martwa na dnie. W wodzie ta barwa jej całego ciała jest znacznie żywsza, natomiast od razu rzuca się w oczy brązowopomarańczowy tułów, czego wczoraj nie miała jak ją widzieliśmy. Wiem, że zdjęcia nie oddadzą tego tak dobrze, ale może ktoś coś podpowie. :<
Pobierz mat1989 - #akwarystyka #akwarium #krewetki
Hej, mam mały problem i chciałbym się dow...
źródło: comment_1672995660qsNFrVTbHs6zJRvqIghu5c.jpg
  • 12
@Anhed: nic, tydzień temu podmianka wody około 1/4 akwarium na nową, która wcześniej odstała
@Jez_Anaszpan: dodajemy raz na tydzień kilka kropel do oczyszczania wody oraz węgiel dla roślin, też kropelki x3, tak nam w sklepie powiedzieli

carbo tropical aqua care i betta aquatam water conditioner, zbiornik 30L
@mat1989: a woda kranowa czy destylowana + mineralizator?
One na kranowej długo nie pociągną, wcześniej stosowałem destylkę z mineralizatorem i ładnie żyły i się rozmnażały, jak przeszedłem na kranówę to powoli zaczęły padać
@mat1989: jak masz mały baniak to polecam kupować wodę RO na olx albo popytaj w sklepach zoologicznych, do tego dodawaj mineralizator dla krewetek i powinny być zadowolone
@Leel00: co do diety - mamy 3 różne karmy plus te liście dla nich, a ona wygląda tylko na zdjęciu teraz tak źle. Uwierz mi, że pływają codziennie pełne bieli i czerni, wszystko git. Ta po wyciągnięciu z wody wygląda jak flak jakiś.
Podmiankę całej wody wskazał nam gościu w sklepie, że musi być. Mamy też bojownika jednego, samca.

@Anhed: czy jak w akwarium jest też bojownik to jemu ta
@mat1989: nie wiem bo nie hodowałem bojowników z krewetkami, imo zbyt agresywna ryba i może ci je podjadać. Trzymałem rasborki, bystrzyki i kardynałki to dobrze się miały