Wpis z mikrobloga

Te HRki z agencji rekrutacyjnych to są dla mnie darmozjady. Mogłyby być pożyteczne, gdyby chciały poznać dogłębnie chłopa, zrozumieć jaki jest, co umie i czego szuka, a następnie dopasować pod niego oferty i zaproponować mu kilka. Jeśli nie trafi w gusta to powinna za jakiś czas mu wysyłać znów nowe. Wtedy byłaby przydatna.

Tymczasem taka HRka bierze jakiś projekt. Czyta se tagi, wymagania i idzie znajdować chłopa po tym co ma wpisane na linkedinie. Odbęgnia pytania, wysyła do klienta i następny do golenia.
Potem kolejny projekt bierze i znów to samo.
To nie ma sensu. Wtedy HRka jest darmozjadem.
#rekrutacja #pracbaza #korposwiat
Pobierz aczutuse - Te HRki z agencji rekrutacyjnych to są dla mnie darmozjady. Mogłyby być po...
źródło: comment_1672970209rITxM5mlzH4ytdJUpeTMlh.jpg
  • 9
@aczutuse:

poznać dogłębnie chłopa, zrozumieć jaki jest, co umie i czego szuka, a następnie dopasować pod niego oferty i zaproponować mu kilka. Jeśli nie trafi w gusta to powinna za jakiś czas mu wysyłać znów nowe

ale to nie ty jesteś jej klientem xD poza tym sam jestes lepiej w stanie ocenić czy ci pasuje oferta czy nie, więc to nie miałoby kompletnie żadnego sensu ()

Potem
@aczutuse: U nich raczej ma zadziałać efekt skali, a nie szukania konkretnych osób pod dane stanowisko. Jeśli ktoś w jakimś stopniu pasuje do danego stanowisko to wyślą mu informację, bo generic copy+paste nie zajmuje wiele czasu. Po pewnej ilości wiadomość w końcu trafi na tą osobę, której szukają.

Najczęściej chcą też wyciągnąć CV, żeby wrzucić do bazy i skategoryzować gdzie pasujesz, żeby na przyszłość mieć łatwiej i robić łatwą kasę jako
@Anakee: wtedy ona powinna sprzedawać mnie. No to jak jestem oplem, HRka ma slaon samochodowy i przychodzi klient, że potrzebuje opla ale po przetestowaniu stwierdza, że woli fiata to czemu HRka wyrzuca tego opla i bierze kolejny samochod zamiast ten samochod wcisnac komus innemu.
wtedy ona powinna sprzedawać mnie. No to jak jestem oplem, HRka ma slaon samochodowy i przychodzi klient, że potrzebuje opla ale po przetestowaniu stwierdza, że woli fiata to czemu HRka wyrzuca tego opla i bierze kolejny samochod zamiast ten samochod wcisnac komus innemu.


@aczutuse: jak jej nie płacisz to nie jesteś klientem.
@aczutuse:

HRka ma slaon samochodowy i przychodzi klient, że potrzebuje opla ale po przetestowaniu stwierdza, że woli fiata to czemu HRka wyrzuca tego opla i bierze kolejny samochod zamiast ten samochod wcisnac komus innemu.


Bezsensowna analogia, bo wg niej w salonie samochodowym HRki są zakupione wszystkie samochody świata xD

Hrka nie kupuje w ciemno starego opla, bo po co? W rzeczywistości klient przychodzi, daje specyfikacje, a HR szuka odpowiednich modeli żeby