Wpis z mikrobloga

czym zastąpić prowadnice kulkowe (chodzi mi o co googla pytać) w szufladach?
chodzi o samo domykanie i mniejszą awaryjność przy mdf.

jakieś tam meble z "'sieciówki" kupiłem, zawiasy poszły na te z cichym domykiem (tanie, bo jeszcze nie wiem czemu by nie) <-chociaż trochę już tak po wywiercaniu większych otworów na śrubki (ach te tanie wiertła do metalu... amatorowi ratują już któryś raz dupę :) )

został 2 mebel do złożenia ale chętnie dodałbym mu wygody przez lepsze prowadnice w szufladach tylko niewiem czego googlać i z jakim pytaniem iść do obi/castoramy/itp .

#meble #stolarstwo
  • 3
Jeśli masz na myśli prowadnice rolkowe, to jak najbardziej możesz je zmienić właśnie na prowadnice kulkowe. Awaryjnością kulkowych bym się nie martwił, sporo tego używałem i dopiero raz wymieniałem jedne uszkodzone "siłowo". Te lepsze mają wbudowany cichy domyk, osobiście polecam GTV, na allegro temat ogarniesz, wystarczy że dobierzesz odpowiednią długość, oraz upewnisz się że ich "grubość" będzie podobna do tych które masz fabrycznie w zestawie.

Albo sobie dokupić osobno, amortyzator, hamulec, spowalniacz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@drinkIT: jeśli nie kulkowe to jakieś systemowe prowadnice, wpisz na allegro np. tandembox blum i zobaczysz o co chodzi. Producentów i systemów jest trochę ale będziesz miał punkt zaczepienia. Tylko że cena jest sporo większa niż za kulkowe :⁠-⁠)