Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace

Witam posiadam dwa takie routerki LINK oraz taką dodatkową antenę LINK Pomyślałem sobie że wykorzystam antenę z nieużywanego routera a ta panelowa wyrzucę na drugi koniec domu i w ten sposób wzmocnię sygnał wifi w całym domu czy to ma sens, czy może zarobić skrętkę i drugi router dać zamiast tej anteny, tyle że nie umiałbym go skonfigurować jako taki HUB do rozgłaszania sygnału wifi i nie wiem, czy tak można całość mojego pomysłu chciałbym wpiąć taką złączką
Pobierz Gabaryt - #komputery #pcmasterrace

Witam posiadam dwa takie routerki LINK oraz tak...
źródło: comment_1672958442ck4wM9z7voALaSWYzB4u3d.jpg
  • 8
@Gabaryt: nie znam dokladnie mozliwosci tego routera ale kazde dwa routery mozesz do siebie polaczyc tak, ze z jedgo switcha podciagniesz skretke do wejscia wan drugiego routera i tak rozeslesz sygnal dalej. w najprostrzej konfiguracki beda to jednak dwie odzielne sieci wlan i masz dwie mozliwosci, zostawiasz dwa oddzielne serwery dhcp lub jesli jest taka mozliwosc to w drugim wylaczasz dhcp i masz wspolna pole adresow ip dla wszystkich urzadzen z
@krupkka: chyba ta druga opcja jest lepsza przełączanie się urządzeń może między serwerami może być uciążliwe a tak będą łapały ten sam adres zależnie od lokalizacji anteny
@Gabaryt: nie ma w sumie znaczenia jesli nie bawisz sie w jakies serwery multimedialen i udostepnianie plikow. tylko nie pamietam jak to jest z acces pointem ale przetestujesz to bedziesz wiedzial bo tez duzej ilosci opcji nie masz. daj znac jak to rozwiazales bo jestem ciekawy a dawno sie w takie konstrukcje nie bawilem bo juz sa jednak inne rowiazania.
@Gabaryt: teraz cos mi swita, ze jesli chcesz adresy z jednego serwera dhcp to wpinasz skretke w switcha drugiego routera ale jak pisalem wyzej musisz sie sam pobawic. jest to jednak do zrobienia.
@krupkka: będę to musiał logistycznie rozplanować bo z routera teraz mam wszystkie porty zajęte dwa x telewizja i dwa x komputer przydałby się mały switch bo router który chce dołozyć chę dać bezpośrednio w dół na warsztat