Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze w atencyjnych, fałszywych Oskarkach? Że potrafią w wielu sytuacjach wyjść na tych "bardziej normalnych" i umiejących się dostosować do ludzi i otoczenia, niż Ci, którzy wolą za dużo się nie odzywać i nie socjalizować kiedy nie mają na to ochoty. I #!$%@? mnie to niemiłosiernie, że ostatecznie potrafią zrobić z kogoś dziwaka samymi spojrzeniami między sobą, głupimi uśmieszkami itp. Jakby w ich głowach, nie mogą pojąć, jak ktoś może nie chcieć z nimi rozmawiać i mieć na nich po prostu #!$%@?. Mam jednego typa w pracy, który na wszelakie sposoby, bardziej lub mniej pasywnie pokazuje mi jak bardzo boli go to, że mam go w dupie. I teoretycznie powinno mnie to satysfakcjonować, ale jednocześnie jest to już tak męczące...
#depresja #przegryw #psychologia #psychiatria #nerwica
  • 9
@Join_Da_Tag: ktoś niezdolny do odpowiedzenia "cześć" albo podstawowego small talku w socjalce emituje swoim zachowaniem informację "gardzę wami, jestem od was lepszy, jesteście dla mnie jak robaki". Więc następuje reakcja obronna.
@Alky: Tzn w moim przypadku tak nie jest. Mówię mu cześć i nie raz zamienię z nim kilka słów. Typ po prostu oczekuje, że na każdy jego żart i głupi uśmiech będzie reakcja na zasadzie "Hahaha, no racja", co po pewnym czasie zaczyna być męczące. Więc jeśli już któryś raz z kolei truje mi dupę, to dostaje resting bitch face, albo nawet brak reakcji. Ile sztucznych reakcji można z siebie wydobyć?
jednego typa w pracy, który na wszelakie sposoby, bardziej lub mniej pasywnie pokazuje mi jak bardzo boli go to, że mam go w dupie


@Join_Da_Tag: ale jak pokazuje? czym się przejmujesz?
przewraca oczami, wzdycha ciężko? czy coś grubszego? podstawia pięść pod nos?
Ciągłe mierzenie mnie wzrokiem, przy czym przestaje nagle rozmawiać z kimś, kiedy tylko jestem w jego otoczeniu.


@Join_Da_Tag: takie coś tworzy się i rośnie w twojej głowie

gdyby to dotyczyło kogoś innego - na przykład jestem ja na twoim miejscu

wchodzę do pokoju gdzie jest X i rozmawia z kimś

mierzy mnie wzrokiem i przestaje nagle z kimś rozmawiać

myślisz że to zauważam i daję o to #!$%@??

nie potrzebuję jego