Wpis z mikrobloga

Podsumowanie mojego składu na ten piękny sezon:

MOHORIĆ Matej - czy wygrywa czy nie, uwielbiam patrzeć na jego jazdę. Zawsze aktywny, liczę na dużo miejsc w czołówkach wiosennych klasyków i wygraną w jakiejś mniejszej etapówce. Do tego niech dorzuci etap albo dwa wielkich tourów
JOHANNESSEN Tobias Halland - grubo przepłaciłem, ale wzięty nie ze względów sportowych, a z sympatii. Okazuje się że UNO-X pojedzie TdF więc niech zbiera punkty w górach. Nieźle finiszuje z małych grupek i lubi walczyć o bonifikaty na lotnych premiach
ASGREEN Kasper - mój najulubieńszy kolarz, w klasykach w zeszłym roku był dramat jak na niego, nie powinno się to powtórzyć. No i może sobie przypomni jak się na czas jeździ
HIRSCHI Marc - kolarz o ciekawej charakterystyce, dobry w górskich włoskich klasykach niższej rangi jak i na bruku, ciekawie się będzie go oglądało
VANSEVENANT Mauri - moja nadzieja na jakieś punkty w generalkach, ale może też w tryptyku ardeńskim coś pokaże
SENECHAL Florian - przez lata zbierania Quickstepów, jego udało mi się dorwać pierwszy raz, dobrego klasykowca zawsze mój team chętnie przyjmie
FUGLSANG Jakob - fatalny zeszły sezon, ale zasada jak na giełdzie - dopóki nie sprzedałem to nie stracilem
BALLERINI Davide - ni to klasyczny sprinter ni to klasykowiec, ale w obu dziedzinach czasem odpala
KUSS Sepp - Piwniczanin licytował, więc chyba nazbiera sporo punktów
MILAN Jonathan - brakowało mi dobrego sprintera, więc mam średniego, ale mam nadzieję z potencjałem na dołączenie do ścisłej czołówki
CALMEJANE Lilian - mój reprezentant w pucharze Francji
STYBAR Zdenek - w Quickstepie ostatnio za dużo wykorzystywany do pracy dla kolegów, może dostanie więcej luzu w nowej ekipie
CATTANEO Mattia - samymi czasówkami powinien natrzaskać więcej punktów niż w zeszłym roku, a do tego może spróbuje nie zdechnąć na jakiejś etapówce
DECLERCQ Tim - ahhh, gdyby on mógł jeździć na siebie
DE GENDT Aime - w Intermarche co chwilę odpalał ktoś inny, a on jeszcze nie, czyli zrobi to w tym sezonie
GEE Derek - jedną niezłą czasówkę pojechał i się napaliłem na jego kupno, chyba zbyt pochopnie
VIVIANI Atillo - zeszły sezon zaczynał bez ekipy, a teraz jakąś ma, progres widać gołym okiem
FROOME Chris - młody, może odpali
ENGELHARDT Felix - zadebiutuje w World Tourze, raczej inwestycja na kolejne sezony
MODOLO Sacha - emeryt, ups, tak bywa jak się bierze "doświadczonych"
HERMANS Ben - w ogóle niewidoczny w 2022, liczę na drugą młodość Belga
HODEG Alvaro - więcej siedział na Instagramie w tym sezonie niż jeździł, może trochę zmieni priorytety
ARDILA ORDONEZ Andres Camilo - spadek do Proteamu, zapowiadał się na dobrego gorala z tego co pamiętam, pokaże coś w wyścigach niższej rangi na pewno
GROSS Felix - nie wiem na co liczyć w jego przypadku, chyba na wyścigi w Niemczech, że się postara przed własną publicznością, ale jakby się gdzieś kiedyś kolega sprinter z ekipy zgubił, to może powalczyć o miejsce pod koniec top10
VINK Michael - niech dojeżdża do mety i punktuje za ukończenie. Aha i jeszcze może na krajowych mistrzostwach niech spróbuje coś ugrać
VANDEBOSCH Toon - jedyny przełajowiec, którego nie wywaliłem po tym sezonie, a to dlatego, że jako jedyny się spłacił, praktycznie darmowy to niech zostanie
VAN KEIRSBULCK Guillaume - za dużo sprinterów w ekipie, żeby mógł jeździć dla siebie, ale jakieś punkty dowozi
#fantasycycling