Wpis z mikrobloga

#dnamoczanowa #dieta #gotujzwykopem
Macie pomysły na posiłki wysokobiałkowe dla chłopa z dną moczanową? Chłop bez napadów (dny), nic mu nie ma, lekarz przepisał milurit i powiedział że jak nie odstawi mięsa, strączków to umrze xD chłop nawet wyniki ma w normie, za to lekarz wywróżył ze szklanej kuli że na bank w nocy ma kwas ponad normę. Ja się z lekarzem kłócić nie będę, wiec szukam porad co mogę mojemu niebieskiemu pod nos podstawiać.
  • 8
@natlly22: no raczej mięso to białe bym wybierał i nabiał; wystarczy też mu zapewne 1.2-1.5 g białka na 1 kg masy ciała, co bym się pokrywało z obecnymi zaleceniami w różnego rodzaju PChN. Ale dałbym się na kumatego nefrologa i po prostu zmienił dotychczasowego
@natlly22: podagra to raczej poważna choroba...

tutaj masz co może jeść:

Osoby z podagrą, które chcą ograniczyć puryny, mogą sięgać po chude mięso, zaleca się jednak jego gotowanie w znacznej ilości wody. Inne produkty, które można włączyć do jadłospisu w diecie ubogopurynowej, to jaja, chude mleko, przetwory mleczne, produkty zbożowe, ryż, miód, cukier, warzywa i owoce. Korzystnie na obniżenie hiperurykemii może wpłynąć picie płynów z cytryną.