Wpis z mikrobloga

Motomirki, przymierzam się do kupna pierwszego (poważnego) motocykla, co za tym idzie, mam poważne pytanie.

BMW R 1150. Rocznik 2000. Hot or not? Macie jakieś doświadczenia/opinie? Znalazłem fajną ofertę i poważnie ją rozważam ale chciałbym zasięgnąć języka żeby nie kupować w ciemno :)

Również drugie pytanie, na co najbardziej zwrócić uwagę oglądając moto?

#motocykle #motomirko #pytanie
Pobierz Ofacet - Motomirki, przymierzam się do kupna pierwszego (poważnego) motocykla, co za ...
źródło: comment_16729358268ePiVO6g8B1kxGLQ5Eh0hI.jpg
  • 69
@PiotrFr: Konkretna sztuka nad którą się zastanawiam ma ABS, właściciel twierdzi że (ku jego zdziwieniu) działa i nie było problemów raczej.

A co do Wału Kardana, spojrzeć czy coś nie cieknie? Czy nie będę w stanie ocenić po spojrzeniu z zewnątrz?

@Zielony34: Czyli generalnie nie jest to model który słynie ze stania u mechanika więcej niż jeździ? :D
@Ofacet piękny, klasyczny wygląd.
Aktualnie motocykle przypominają transformery, ten mi się podoba.
Kardan to super wygoda, na dłuższe trasy nie będziesz targał ze sobą dodatkowej butli smarowidła i kluczy do regulacji łańcucha.

Nie jest to ten sam silnik, jak w moim GS z 2002? Jeśli ten sam, to przebieg rzędu 200-300k nie będzie straszny, jednostka pancerna.

Wiadomo, że przy tak wiekowych motocyklach, najważniejsze jest, jak poprzedni użytkownik dbał.
Sprawdź np śruby czy
@PiotrFr no ale to chyba byś musiał jeździć bez oleju żeby padł kardan - sam mam Moto na kardanie (ale hondę) i po 60k( tyle ma na liczniku a że Moto turystyczne to raczej x60k gdzie x>1) nie ma oznak zużycia.
@Ofacet sprawdź czy nie cieknie czy nie ma luzów,
Co do hamowania silnikiem to jest może lekko sztywne (jako że nie masz" elastycznego " łańcucha) i (u mnie tak jest) masz
@noobarian Wpadł w oko. To co zwróciło moją uwagę to
A- jest poniżej mojego budżetu
B- ma ABS, a z racji że to mój pierwszy duży motocykl, to chciałbym mieć to zabezpieczenie
C- wał Kardana, bawiłem się z łańcuchem i tego nie lubię xD
D- dobre opinie o motocyklu
E- noszkurna, to jest bawarka, to zawsze plus!

No i ma rozsądny przebieg, około 50k kilometrów no i sprzedawany przez motocyklistę, nie handlarza
@PiotrFr dzwoniłem kiedyś do serwisu zajmującego się regeneracją i nie mówili o takich kosztach. Mówili, że sporadycznie trafia się niemożliwy do regeneracji i wtedy szuka się innego na podmianę.