Wpis z mikrobloga

Siema, od października 2021 roku pracuje w pewnej firmie na zasadzie B2B(bez urlopu)

Otrzymałem wtedy stawkę 85zl/h netto (z tego płace ZUS i podatek dochodowy na b2b) Realnie „do ręki” jak na UOP netto wychodzi około 72zl za godzinę pracy

W przeciągu pół roku będę przechodził w tej samej firmie na UOP i zastanawiam się jaka stawkę podać w czasie negocjacji umowy uwzględniając wzrost plac w #it oraz inflacje przez te prawie 2 lata + to ze otrzymam 26dni płatnego urlopu. Myślałem o 20k brutto co da mi realnie 5zl/h więcej + 26 dni urlopu czyli wskoczę na około 77zl do ręki uwzględniając już 2 próg podatkowy
Mało? Spoko? Wołać więcej?
Pracuje jako Service Delivery Manager w IT czyli jestem odpowiedzialny za dostarczenie wsparcia technicznego dla naszego klienta. Akurat mój klient to jeden z większych klientów naszej firmy a kontrakty na wsparcie to kwoty rzędu kilkudziesięciu mln $ rocznie wiec budżet pewnie maja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#it #zarobki #uop #pytanie #wynagrodzenie
  • 4
  • Odpowiedz
@Boroborro: czyli masz 15k netto na fakturze a chcesz 20k brutto uop? Pod względem finansowym dla firmy nijak im się to nie opłaca, ale próbować można
  • Odpowiedz
  • 0
@bb89: Oni sami mi proponują przejście na UOP w celu jakiegoś tam zabezpieczenia pracownika i ich polityki firmy. Kwestia tylko finansów. Te 15k było wynegocjowane 1,5 roku temu a inflacja szaleje, dlatego myślałem o 20k brutto uop
  • Odpowiedz
@Boroborro: Tak poglądowo to u mnie w firmie jest przelicznik około 1.4 jeśli chodzi o uop i b2b. 20k brutto uop to jest odpowiednik 165zł/h czyli około 28k netto + VAT przy b2b bez urlopów. Generalnie zbliżone przeliczniki mają znajomi w innych firmach
  • Odpowiedz