Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy, był z was ktoś może ostatnio w #singapur lub się orientuje jak jest z wjazdem do tego państwa. Nie długo będę tam przelotem i chciałem wyskoczyć na kilka godzin z lotniska pozwiedzać miasto i jestem ciekawy czy nie będę miał problemów z wyjściem.

Według strony gov jak jestem w pełni zaszczepiony to mogę iść, przyjąłem dwie dawki i dwa razy przechorowalem ale według polski to już jest nie ważne bo zbyt dawno temu to było ( ͡° ͜ʖ ͡°) nigdzie też nie mogę znaleźć definicji "pełnego zaszczepienia" dlatego pytam czy ktoś może był lub się orientuje.

#pytanie #podroze #turystyka
  • 7
@malinowa_chmurka jeśli to przesiadka na jednej rezerwacji to nawet w taniej linii scoot, nie przechodzisz przez imigracyjny (teoretycznie) wtedy testu nie potrzebujesz robić, w innym przypadku antygenowy nie wcześniej niż 2 dni przed przylotem do Singapuru.
Sam zastanawiam się lecieć z Melbourne z przesiadką w Singapurze, bo taniej, ale zawsze jest ryzyko, że nie wpuszczą

@PtactwaWiele mając dwa szczepienia jesteś w pełni zaszczepiony i nie ma problemu z opuszczeniem lotniska
@Zarys: no właśnie ja lecę do Sydney, bilet łączony, ale kupowany przez pośrednika. Na stronie MSZ jest napisane, że niektóre tanie linie wymagają ponownej odprawy i wtedy właśnie trzeba mieć test. Dla pewności zrobię sobie przed wylotem. Tak. Lecę Scootem. Bilety już mam, więc jakby nie mam wyboru, jeśli będę mieć test to chyba powinni mnie wpuścić bes problemu w razie czego.
@malinowa_chmurka ze strony scoota
"From 1 April 2022, travellers on Scoot flight regardless of vaccination status, will be allowed to transit through Singapore if they are connecting on Scoot or Singapore Airlines only as long as they meet the entry requirements of their final destination. "
W twojej sytuacji w final destination (AU) wszystko zniesione. Daj znać już po locie czy były problemy, bo ja planuję na koniec lutego lecieć