Wpis z mikrobloga

@ChwilowaPomaranczka: Żaden sprzęt nie pomoże Ci tak bardzo jak to co za chwilę przeczytasz:

Pierwsza dobra warstwa cebuli tak naprawdę nie jest dobra.


Bierzesz cebulę odcinasz górę, stawiasz odciętym na desce, kroisz na pół przez korzeń i od boku ściągasz pierwszą niewyschniętą warstwę. Całość trwa z 5 sekund.

Nie przejmuj się tym że marnujesz odrobinkę cebuli, po pierwsze jest absurdalnie tania, po drugie i tak najlepiej obierki wrzucić do zamrażarki i
Dzięki. A co z czosnkiem? Jeszcze większe gówno do obierania. Trik z wrzuceniem do miski i potezasaniem nie działa


@ChwilowaPomaranczka: Ja najczęściej obieram małym nożem do obierania i dla tych 2-3 ząbków szkoda zachodu sięgać po coś innego. Jeżeli i tak chcesz czosnek rozgnieść na papkę to możesz zgnieść cały ząbek nożem, łupina będzie się trzymać razem i możesz ją wyciągnąć zostawiając środek. Następnie z grubsza posiekać, posypać solą i rozgnieść
A co z czosnkiem? Jeszcze większe gówno do obierania. Trik z wrzuceniem do miski i potezasaniem nie działa


@ChwilowaPomaranczka:

Ja najczęściej obieram małym nożem do obierania i dla tych 2-3 ząbków szkoda zachodu sięgać po coś innego.


@Mirkosoft:
Taka ciekawostka: ostatnio zauważyłem, że w Selgrosie na dziale warzywnym jest dostępny czosnek obrany, siekany w kostkę i mielony/prasowany, który wychodził taniej niż w czosnek w łupinie. Testuję tę pastę już od