Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz miałem taką przykrą sytuację w pracy i nie wiem co robić.

W skrócie:
Ja oraz dwóch innych pracowników spóźniliśmy się do pracy 6 min, a brygadzista powiedział, że on nas nauczy dyscypliny i mamy zostać 30 min po pracy za darmo i to odpracować xD
Dwóch pracowników oboje lvl18, pierwsza praca itd. zostali.
Brygadzistę nazwijmy Marek na potrzebę opowieści

Ja równo o 14 odstawiłem wózek i udałem się do szatni.
Wychodząc spotkałem brygadzistę ze swojej zmiany na korytarzu 1m od wejscia do szatni:

M: Anon wracaj do szatni mamy do pogadania
A: Marek jest po 14 jestem po pracy, idę do domu
M: Nie, nie idziesz. Przebieraj się i #!$%@? na halę xd

Chłop się zaparł o framugę drzwi całym ciałem, żebym nie mógł przejść xD

A: Odsuń się bo lecę na chatę
M: Myślisz, że kim ty #!$%@? jesteś co?
A: Marek odsuń się bo zaraz ci wyp....

Marek podszedł mega blisko i zaczął mi się drzeć w twarz NO #!$%@? MI #!$%@?
JESTEŚ NIKIM, MASZ W TEJ CHWILI ODDAC KLUCZ OD SZAFKI I #!$%@?

A: W takim razie podpiszmy dzisiaj wypowiedzenie i miejmy to juz z głowy.

Wypowiedzenie podpisane, wszystkie dokumenty w biurze podpisane.

Co byście zrobili w tej sytuacji?
Próbowałem to zgłosić dzisiaj na infolinię pracowniczą, ale przez 1,5 miesiąca pracy dalej nie dostałem nr pracownika i nie mogą mnie potraktować jako pracownika, a dział it nie odbiera xD

Wołam @PocztaPolskaSA bo to ta firma.

#pracbaza #zalesie #patologiazewsi
  • 132
@Czolo123456: Oczywiście, że to jest #!$%@? sytuacja. Moi współpracownicy regularnie się spóźniają, choć zwykle na pojedyncze minuty i nikt nie ma z tym większego problemu. Jest to irytujące, ale powtarzam sobie, że to nie obóz pracy.
Ja bym widział jeszcze inną opcję: potrącenie z wypłaty, natomiast jest to moim zdaniem słabsze rozwiązanie, bo pracodawca płaci właśnie za twój czas i gdyby coś takiego było praktykowane, to ludzie nie braliby wolnego czy
@vartan: @the-Fam: @Czolo123456:

To prawda, zaczęło się z mojej winy, bo gdybym się nie spóźnił to by nie było całej tej sytuacji.
Ale odpracowanie 6 min by nie wystarczyło, a robienie darmowych nadgodzin w ramach wymyślonej kary kierownika niskiego szczebla było dla mnie upadlające. Szczególnie, że w poczcie polskiej płacą minimalną krajową.
Pracy nie było od godziny 11 praktycznie, bo jest początek roku i jest jej bardzo mało
@Castel-Gandolfo: @Sprus:
To prawda, że próba nagrania całej sytuacji byłaby najlepszym rozwiązaniem.
Też jak czasami czytałem wpisy wykopków to też się zastanawiałem dlaczego nie włączyli nagrywania.
Ale jak człowiek jest w takiej sytuacji po raz pierwszy w życiu to adrenalina i stres lekko przeszkadza w podejmowaniu najlepszych decyzji
@Yakuza123: Nie popieram oczywiście zachowania brygadzisty, ale wszystko zaczęło się od tego że Ty się spóźniłeś. Przeprosiłeś albo zaproponowałeś że zostaniesz te 6min dłużej?
Nie wiem co to za praca, ale jeżeli to np. produkcja to punktualność jest ważna. Niestety nie w każdej pracy ma się elastyczne godziny pracy i tak to działa na całym świecie.
@apee: 6 min jak Boga kocham ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@pilovsky: Tak jak już pisałem komuś wcześniej, masz rację.
Wszystko zaczęło się od mojego spóźnienia. Gdyby "zaproponował" rozwiązanie w sposób cywilizowany jak odrobienie tylko tych 6min, dałby mi naganę, albo z automatu wręczył wypowiedzenie w sposób kulturalny to by ten wpis nie powstał
Praca jest na magazynie, gdzie z rana kompletnie nic się nie dzieje, a
@Yakuza123: xD

Bezczelny jesteś typie. Powinieneś zostać więcej niż te 6 minut. Bo chyba to nie jest tak, że masz ruchome godziny pracy i przychodzisz sobie na którą chcesz i wychodzisz po 8h. Trzeba było grzecznie przeprosić za spóźnienie, zaproponować, że zostaniesz około kwadrans dłużej i tyle, pewnie byście się jakoś dogadali. Ale zachowałeś się jak buc i bardzo dobrze, że cię wywalili