Wpis z mikrobloga

@oba-manigger: Wypraszam sobie, to raz, a dwa to skoro taka ilość emerytów we Wrocku dała sobie radę, to ilość jeleniogorskich tez sobie poradzi. W tym komentarzu chodziło mi głównie o to, że argument ludzi starszych i ich braku środków płatniczych innych niż bilon jest inwalidą w tym przypadku
@Adam_wkladamispadam: Myślę, że czas pokaże i starsi ludzie się dostosują. Na gapę to jeżdżą cały czas patusy itp itd, a poza tym tak sobie właśnie przypomniałem. Mzk już dłuższy czas temu wprowadziło darmowe bilety dla uczniów, dzieci i seniorów. Już się to skończyło? Bo jeśli nie, to nic dziwnego w kasownikach bezgotówkowych, jak jedyne kto będzie kupował, to ludzie między 20 a 60 rokiem życia
@s---k: Jest strasznie upierdliwa w takich miejscach, ponieważ automaty często się zapychają, nie rozpoznają monet i przez to blokuje się cały automat. Większość miast już przeszło na taki model. Zapłacić gotówką możesz dalej za nieskasowane bilety w biletomatach poustawianych w mieście, więc rozwiązanie jest.
@korbuzz: Jak dla mnie każdy powinien akurat mieć wybór płacenia - czy chce płacić gotówką czy kartą. Ja nieświadomie kiedyś miałem ustanowiony limit do XXX zł, i się zdziwiłem jak miałem ciągłą odmowę pewnego razu. A poźniej ustawianie nowego limitu.
@korbuzz: a czy komunikacja miejska ma być opłacalna? Tj ma przynosić zyski?

A inna sprawa, skoro były #!$%@?, bo działały jak chciały, to nie dziwne że ludzie nie korzystali. A ludzie nie korzystają, to lepiej usunąć całkowicie. Ja tu widzę błędne koło.
@s---k: Były #!$%@?, potwierdzam. Czasami mając nawet dwa razy po jednej złotówce automat potrafił jednej z nich nie rozpoznać i tak stoisz kilka minut, a w międzyczasie kasownik się resetuje i klikasz od nowa, bo licznik czasowy jest ustawiony na jakieś 10 sekund, z czego jak nie rozpozna monety to nie przedłuża czasu, tylko leci dalej.

Komunikacja miejska w jg i tak dostaje po dupie co roku od momentu, jak im
@Adam_wkladamispadam: Bardzo dobrze. Kupujesz bilet, zbliżeniówka i cześć a nie #!$%@? sie z grosidłami, czekanie az automat to przetrawi i wysra bilet. Kase samobsugowe w sklepach sa tego przykładem- wchodze, wklepuje towar, płacę i wychodze a w ten czas kolejka przy normalnej kasie nieruszona. Dobra zmiana.