Wpis z mikrobloga

Chłop studiował dwa lata, ale był leniem i rzucił studia i teraz #!$%@? w Januszexie w pocie czoła za drobne.
Eh ile ja bym dał żeby znowu mieć te 21 lat i być na utrzymaniu rodziców. Wziąłbym urlop dziekański, poszedł do roboty i skończył te studia. Może dziś dobijająć do 30 lvl zamiast tyrać z toksycznymi troglodytami popijałbym kawkę w biurze siedząc uśmiechnięty w koszuli jak moi znajomi?
#przegryw #studbaza #pracbaza #depresja
  • 28
@okno2137: a co chłop studiował bo łatwość skończenia studiów to też nie musi być jakiś pewnik. właśnie w wieku 21 lat zamierzam na coś wystartować byle skończyć a nuż do korpo się załapie i nie chce się sparzyć za trudnym kierunkiem i #!$%@?ć psychice znowu.
@okno2137: miasto wojewódzkie? Prowincja? Jakie masz skille do pracy w korpo? Próbowałeś aplikować na juniora gdzieś żeby się załapać? Próbowałeś wyjechać za granicę, żeby zarobić na utrzymanie w wojewódzkim przez kilka miesięcy? Próbowałeś cokolwiek zrobić w tym kierunku? Studia wyższe są tylko dodatkiem - niepotrzebnym do pracy w biurze
@okno2137: możesz skończyć jeszcze studia zaocznie. Znam wiele osób które tak zrobiły i teraz mają pracę w zawodzie. Możesz też jechać za granicę na produkcję gdzie więcej się zarabia i w zależności od miejsca będziesz miał lepsze warunki pracy.
@okno2137: same Here, głupi byłem uczyć się nie chciałem, na szczęście przemoglem się i wyjechałem do de, mam to co inni w pl po studiach za luźna pracę z normalnymi ludźmi, polecam ;) wybierz Teslę czy innego mercedesa pod Berlinem kawalerke wynajmiesz za 450 a zarabiasz 2k albo więcej w "głupiej fabryce", masz luz na bani i hajs na zachcianki ( ͡° ͜ʖ ͡°) pl dojeżdża ludzi
@Marakuja: tak jak kolega napisał, studia nie są musem do pracy biurowej, jak ogarniasz angielski i jesteś choć trochę kumaty to jakąś pracę w korpo sobie znajdziesz, na początku za jakieś 3k na rękę, ale po roku jak juz cos w cv będzie to spokojnie można czegoś lepszego szukać, na pewno lepiej niz kolejne x lat w fabryce śrubek
@Rorschak: właśnie, sam zacząłem moja przygodę z korpo w 2017 roku jako Junior bez wyższego, teraz dzięki covidowi, mieszkając i pracując w Rzeszowie mogę się zatrudnić gdziekolwiek - nawet za stawki stolicy
@okno2137: przerąbane z tymi przerwami - pamiętam jak robiłem na magazynie i się kieras dowalą czemu mnie na stanowisku nie ma, a ja srac chodziłem.
Przerwa to też, posiedzisz nieco dłużej i już bata nad sobą masz.
Trzymaj się Mirek, nigdy nie jest za późno na zmiany!
@Ezev: jak nie masz pomysłu na życie, a zależy Ci na w miarę spokojnej pracy to polecam jakąś ekonomię lub finanse. Studia są łatwe i jak jesteś bardziej umysłem ścisłym to szukasz czegoś w finansach, raportowaniu, analizie danych, a jak wolisz języki i kontakty międzyludzkie to sprzedaż lub marketing. Najtrudniej załapać pierwszy staż, a później już leci. Tylko niestety najlepsze rynki są ograniczone do kilku największych miast