Wpis z mikrobloga

Siema mirki, jakiego najszybszego #!$%@?, i zarazem nie aż tak drogiego w utrzymaniu polecilibyście w budżecie do 40/45k? Myślałem o E46 330ci ale wydaje mi się jak na ceny za zadbane egzemplarze (czyt. 30-40k) już dość leciwym autem, druga opcja która rozważam jest golf 6 gti (z polecenia, bo kolezka miał zrobionego pod 300KM i zachwalał) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja
#kupautozmikro
  • 10
@SzamanMateusz: przejechanie się raz mocnym RWD i gofem GTI, szczególnie jak chodzi o dynamiczną jazdą kompletnie rozwieje twoje wątpliwości

Miałem ośki 250+. Zachwalałem do czasu aż nie przejechałem się mocnym RWD/AWD. W Polsce przez 3/4 roku w ośce >200KM przy dynamicznym starcie mielisz kołami w miejscu (na Pilot Sportach) - a dokładnie to jednym kołem, albo trzyma cię kontrola trakcji. Do #!$%@?, nie ma to sensu. Do szybkiego rozsądnego daily, jeszcze
@Atreyu: miałem okazję przejechać się mini cooperem john cooper works, wiec wiem o czym mowisz, jeśli chodzi o te mielenie kołami od 0 przy dużej mocy( ͡° ͜ʖ ͡°). Miałem okazje jechać prawie 500 konnym rwd i co by nie mówić bezpieczniej się czuje mimo to z fwd i nie jestem tez pewien czy moje umiejętności pozwolą na opanowanie rwd. A o AWD w tych pieniądzach, rozsądne
@SzamanMateusz: Mocna ośka bez szpery to bezsens bo skonczysz tak jak to Atreyu opisał. Zobacz czy do tego golfa chociaz akcesoryjne ośki nie można dokupić.

Swoja droga jak jechales mini jcw to żadne e46 nie bedzie sie lepiej prowadzic.
@SzamanMateusz:

Jakbyś trochę prędkości zamienił na frajdę z jazdy to MX5 3 generacji mogłoby pasować.
Hardtop, RWD, i koszty utrzymania na poziomie 1/3 starego BMW.
@SzamanMateusz: Jak ma być 100% fun to fiesta mk7 albo mazda mx5. Jak chcesz trochę bardziej daily to od biedy ten golfik, scirocco, może megane RS trafi się w tej cenie. No i są jeszcze focusy st mk2
@SzamanMateusz: szukaj mało zadbanego E46 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Byle rdzy nie było bo to droższa zabawa. Części znajdziesz za grosze. Jak masz trochę wolnego budżetu to pomyśl nad założeniem turbiny i zwiększeniem mocy do 400 - 500 koni. Może też swap skrzyni na 8HP70? Polecam :)