Wpis z mikrobloga

Wykopowi geodeci, w jakim programie opracowujecie MDCP lub mapy z inwentaryzacji. Do tej pory wszystkie opracowania wykonywałem w MikroMapie, a z racji obowiązku wykonywania pliku GML zastanawiam się czy jest jakiś bardziej intuicyjny program który można do tego wykorzystać.
W MM można łatwo rysować "kreski" ale już żeby nadać atrybuty obiektom, trzeba się trochę naklikać. Oczywiście wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, ale nie zamierzam wywarzać otwartych drzwi.
#geodezja
@DanekRBI , @spie_z_tata , @WykopowyGeodeta
  • 7
@124567890: GoKart ale to nakładka na Autocada. Działa równiez pod BricsCad i wychodzi dużo taniej. C-Geo byłby chyba najbardziej dedykowany i z opcją aktualizacji MZ wychodzi coś chyba ponad 2 000
@124567890: Zależy co robisz. Kilka kresek do zrobienia przyłącza czy domku to MikroMap jest ok. Jak coś większego to musisz szukać. Każda inna opcja wyniesie Cię co najmniej kilka tysięcy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@124567890: pykam na ewmape od jakichś 5-6 lat. Program jest tak rozbudowany, że nie ogarniam go pewnie w 5%. Ale wystarcza mi to na zrobienie mdcp. Program ma napsute zdecydowanie robienie ramek do mdcp i inwentaryzacji, bo trzeba się nakombinować. Robienie pliku do starostwa rąk na prawdę jest proste. Najbardziej inżynierski z tych "tanich" pewnie jest cgeo.
@124567890: Radził bym sie zainteresować zamiennikiem autocada, np. gstar i do tego nakładka geodezyjna.... Masz na ich stronie geocart lub mapasg.
Jak zamierzasz zaczynac od zera to nie radził bym zaczynać nauki programów stricte geodezyjnych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@124567890: próbowałem różnych, ale jednak zostaje przy mikromapie. Mam prawie wszystko opanowane, robię na nim od wieków. Autor ostatnio ostro wprowadza poprawki i ułatwienia do gmla więc zostaję. Robię w kilkunastu ośrodkach i nie mam z nim problemów, dzisiaj miałem negatywa w gml ale trochę z mojej winy. A trochę z winy MM bo rzędne kabli zapisał że zbyt dużą precyzją. No i nie mniej ważne, kupiłem go 20 lat temu