Wpis z mikrobloga

@obuniem: U mnie w wawie przed praktyką na placu musiałem zdać teorię w word, więc warto już teraz zacząć ogarniać :)

Z porad praktycznych to szukaj szkoły gdzie będziesz mógł robić więcej niż 2h jazd na tydzień. Pogadaj z instruktorami w jakich godzinach możesz jeździć na placu. Ja liczyłem że w miesiac zrobię praktykę na placu ale było to nierealne ze względu na brak wolnych godzin instruktora.
@obuniem: Jeśli chcesz, teorii możesz się nauczyć samodzielnie(Mam na myśli zdobycie wiedzy, wymaganej do zdania egzaminu. "Zakuć na pamięć pytania/odpowiedzi". Uważam jednak za duży plus, możliwość zdobycia wiedzy od doświadczonego instruktora) i przystąpić do egzaminu teoretycznego bez zapisania się w szkole jazdy.

Procedura wygląda tak:
1. Wyrabiasz sobie profil kandydata na kierowcę w urzędzie miasta albo urzędzie starostwa powiatowego
2. Zdobywasz materiały do nauki teorii. Możesz wykupić dostęp na określony czas
@WyjmijKija: powodzenia z jazdą po placu 8h dzienni jak się dopiero zaczyna przygodę na moto :D

Ja nie mogłem inaczej bo jedynie po pracy w niektóre weekendy mogłem a że chętnych jak ja było wielu to wyszło że miałem tylko 2h w tygodniu, dlatego napisałem żeby wcześniej zrobić wywiad u kogo i ile godzin można jeździć.
@WyjmijKija jazdy powyżej 2h na placu są bez sensu. Trzeba robić przerwy żeby sprawdzać czy pamięć mięśniowa zaczyna działać.

Szczególnie jak wylatasz godziny zapiszesz się na praktykę i czekasz na egzamin prawie miesiąc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@obuniem: w ubiegłym roku mieli jeszcze opcje dofinansowań, nie wiem jak w tym, najlepiej zadzwoń do nich to wszystkiego się dowiesz. Polecam jeszcze szkole Goździk na Górczynie, nie wiem jak cenowo ale słyszałem od znajomych że uczą jak jeździć, a nie jak zdać :)