Wpis z mikrobloga

Nie mam siły do tej _urwy: Samsung Galaxy A53 nie ma internetu po wyjściu z WiFi, dopiero po ponownym uruchomieniu działa. Bez sa jedynie apki Googla i jakieś przypadkowe np niektóre komunikatory. Resetowałem nawet sieć jak w jednym z zaleceń tracąc wszystkie WiFi ehhh i guzik to dało.
Chyba szeroki problem, ostatnio dużo aktualizacji było i ani jedna tego nie rozwiązała :/
#android #samsung #google #pytaniedoeksperta
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saeglopur: siemka, mam to samo od aktualizacji na a52s albo do a13, albo o ostatnie łatki bezpieczeństwa. Nie działa mi np. onet.pl, ale już trojmiasto.pl chodzi. U mnie pomaga włączenie na chwilę trybu samolotowego.
@sssabae: Noo ale zauważ że to tak nie może być że zawsze mamy sobie klikać - u mnie ten tryb samolotowy już nic nie daje od długiego czasu. Ale jakby więcej apek ma ten internet nagle, gdy sie problem zaczął to był dramat całkiem.
Kurde trzeba coś poszukać. Reset sieci (nawet powiązania BT kasuej) nie zmienił nic :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saeglopur: wiem, irytujące. Dziś myślałem, że rozwalę swój telefon o chodnik, ale ufam, że ten błąd zostanie usunięty. W innym przypadku będę musiał szukać jakiegoś ip
@grap32: Który? Czytnik palca pod wyświetlaczem? Perfekcyjnie, dotąd wszystko idealnie a mam tel dokładnie od premiery w maju. Tylko teraz coś Android albo Samsung spaprał w sofcie
@Saeglopur: jest napisane wyraźnie, że pytam o zbliżeniowy, czyli ten odpowiadający za wyłączanie ekranu w trakcie prowadzenia rozmowy. szajsung w zeszłym roku nawet na tym zaoszczędził i zamiast wstawic fizyczny sensor, postanowił go emulowac
@grap32 Aaa to nie widzę problemów dlatego też się zastanawiałem o który może chodzić. Jedynie mnie irytowało na początku że się w kieszeni często wybudzal ekran ale to wystarczyło sobie w ustawieniach dopasować :)
@Saeglopur: a to spoko, sam sie nad tym modelem zastanawiam, bo seria S to dla mnie nie wypał - z uwagi na zywotnosc baterii. masz 6gb czy 8gb ramu? dobrze chodzi multi tasking?
@grap32: Dokładnie mam tak samo - wcześniej miałem eSki ale z czasem ceny z nie stały sie absurdalne a że wynikają najpewniej głównie z przerośniętych i przesadzonych aparatów to odpuściłem. Najpierw kupiłem Motorole ale zbyt wielki model i strasznie mi sie nie podobał surowy interfejs, od razu wróciłem do Samsunga (także z racji ich aplikacji Email i Notatki). Początkowo tel zamulał ale najwyraźniej jeszcze nie było dopracowanego oprogramowania dla niego i
@sssabae: Dodałem aplikacje 1.1.1.1 od Cloudflare (ci od loadbalancing dla webserwisów itp) - działa gdy połączenie jest przez ich serwery. To dodaje sobie VPNa swojego. Po wyłączeniu nie działa.

Niby więc problem rozwiazany ale co, trzeba tego pilnować cały czas? Porąbane. Troche mam chęć oddać ten tel w ramach gwarancji ale odechciewa mi się przesiadki na tymczasowy inny, logować sie później do wszystkiego ehhhh
@sssabae Teraz jakby chyba złapało na dobre w końcu, tam to private DNS nawet mam z powrotem automatyczne i niby działa. Poobserwuje parę dni.
Tą apke widzę że mam, widocznie preinstalowana - jest jest aktualna.
Ty rozwiązałeś problem wyłączając to prywatne DNS? U mnie ten problem był już z miesiąc :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saeglopur: jak wspomniałeś o dns, to mi się nasunęło, że może to właśnie to ustawienie. Ale ciężko mi powiedzieć, czy to to, bo sam zauważam to bardzo rzadko, a dziś na przykład w ogóle. Wczoraj było update carrier service i może właśnie to był fix. Będę na to patrzył i za jakiś czas napiszę, czy jest poprawa
@sssabae: Zgłaszam to właśnie w Orange bo to już pół roku nadal tego samego problemu. Jest wręcz gorzej bo Cloudflare już nie pomaga. Telefon po wyjściu z wifi jest bezużyteczny, kompletnie nie można na nim polegać :/ Tylko ponowne uruchomienie poza wifi sprawia że działa internet. Nawet włożyłem nową karte Orange Flex (właściwa jest w abonamencie) i jest DOKŁADNIE to samo