Wpis z mikrobloga

#budownictwo #jakwlesie Czy jest mi w stanie ktoś wyjaśnić jak w XXI w są możliwe takie absurdy? Budując dom jesteś w stanie sprawdzić uprawnienia kierownika w ogólnopolskim systemie, natomiast składając dokumenty na egzamin zawodowy izby wymagają notarialnego poświadczenia uprawnień "patrona".
Wiem że siedzą tam leśne dziadki, ale jakim cudem można zrobić system z którego może skorzystać każdy oprócz izb, które nie są w stanie wymienić się takimi dokumentami między oddziałami wojewódzkimi?
Tak wiem że można załatwić to przez telefon kierownika praktyki do swojej izby, ale co w przypadku gdzie gość zmienił numer, wyjechał, nie żyje?
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aetemi: ja pracuję w firmie która używa programu magazynowego w DOS.
Takie coś przed windowsem.
I wszystko byłoby ok tylko że to jest sklep internetowy.
Co powoduje że wszystko trzeba klepać dwa razy.
No ale właściciel nauczył się tak i już.
@MateuszOM: na szczęście praktyki w innych województwach podbijali mi kierownicy, z którymi cały czas mam kontakt więc nie mam problemu żeby coś uzupełnić. I tak podobno jest trochę lepiej niż było kiedyś. Obecnie można to załatwić w ten sposób że kierownik dzwoni do swojej izby i prosi żeby poświadczyli w mojej izbie, że ma uprawnienia. Tylko czemu to się nie dzieje z automatu...