Wpis z mikrobloga

W związku z dyskryminującym prawem właśnie przyjętym na Ukrainie, które robi z mężczyzn niewolników, i strachem że coś takiego zaraz zrobią w Polsce, myślę że czas wrócić do rozmowy o równouprawnieniu.

Konstytucja mówi:
Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny. Zakres obowiązku służby wojskowej określa ustawa. Obywatel, któremu przekonania religijne lub wyznawane zasady moralne nie pozwalają na odbywanie służby wojskowej, może być obowiązany do służby zastępczej na zasadach określonych w ustawie.

Dlaczego jako mężczyźni dopuściliśmy do tego, że obowiązek ten dotyczy wyłącznie mężczyzn (i małej grupy kobiet, które jednak podjęły decyzję o specyficznych studiach, dla mężczyzn studia nie mają znaczenia).

Czas coś z tym zrobić.

#ukraina #wojna #polska #prawo #konstytucja #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 37
Dlaczego jako mężczyźni dopuściliśmy do tego, że obowiązek ten dotyczy wyłącznie mężczyzn (i małej grupy kobiet, które jednak podjęły decyzję o specyficznych studiach, dla mężczyzn studia nie mają znaczenia).


@gharman: trzeba zmienić prawo by było jak w Izraelu czy Norwegii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zasady moralne nie pozwalają na odbywanie służby wojskowej, może być obowiązany do służby zastępczej na zasadach określonych w ustawie.


@gharman: A z ciekawości sprawdzałeś może co nas obowiazuje skoro zasady moralne nie pozwalają mi na odbywanie służby wojskowej? To co wtedy?
sa juz takie programy w TV, widzialem bedac u rodzinki przez swieta.


@Koronanona: wcale mnie to nie dziwi, przy pandemii mozna było zobaczyć jak pięknie rząd stosuje socjotechnikę i traktuje obywatelii jak bezrozumne bydło którymi można sterować poprzez proste sztuczki. Niestety to się udaje więc chyba są tym bezrozumnym bydłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@gharman: Od początku ludzkości mężczyźni szli polować/walczyć a kobiety były chowane za murami itd. Jeślibyś użył więcej niż 10% swojego mózgu to byś zapewne się domyślił, że to chodzi o reprodukcje. No chyba że zgodnie z aktualnymi genderowymi teoriami jesteś w stanie urodzić dziecko jako mężczyzna. :D