Wpis z mikrobloga

Od miesiecy mam problem ze swoim #krolik powinien jesc siano ale praktycznie go nie je
Zauwazylem, ze jak mu daje mniej suchych ziaren itd to wtedy siłą rzeczy je więcej siana i jest ok.
Problem w tym, że królik biega sobie 24/7 po mieszkaniu i nauczył się, że jak ma mało suchego to gryzie meble zamiast jesc siano ¯\_(ツ)_/¯

Jak jest pojedzony to tego nie robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktos ma jakis pomysl jak to rozwiazac, zeby jadl wiecej siana, kupowalem jakies lepsze nawet z dobrymi ziolami itd a ciagle to samo?
#krolik
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LJBW603: mam ten sam problem ale po za klatką ma swoją matę z miska do jedzenia i je tylko tam, nie gryzie niczego. Możesz spróbować kupić granulat z sianem(chociaż częściowo uzupełnia brak ale siano jest bardzo ważne) no i przede wszystkim ograniczyć smakołyki(mój nie chciał jeść nic innego po za pietruszką)
@LJBW603: Żeby nie gryzł mebli to najlepiej dać mu jakieś zabawki. Ja swoim wkładam sianko w rolkę po papierze toaletowym i się tym bawią i jedzą. Można to położyć w dowolnym miejscu żeby nie musiał wracać do paśnika. Ja daję swoim też gałązki i korzenie np mniszka.
@LJBW603: Może mieć zablokowany przewód pokarmowy. Króliki nie powinny jeść dużo ziaren, bo ich nie są w stanie strawić. Więcej siana i pelet dla królików i jak gryzie meble to może coś w rodzaju drewnianych patyczków czy zabawki mu podstawiać