Wpis z mikrobloga

Dzięki Waszym podpowiedziom zdecydowałem się na Anomaly. Na razie bez żadnych rozszerzeń. No nie powiem, pierwsze kilka godzin jest hardkorowe. Żeby rozeznać się w mechanikach i zobaczyć jak wygląda rozgrywka po pewnym progresie pozmieniałem na full ceny za sprzedawane graty oraz nagrody za questy, i zwiększyłem na max udźwig (chomik here). I jest spoko, mam lepszy kombinezon, karabin, a nawet strzelbę. Mam jeszcze kilka pytań do wyjadaczy:

1. Co robić z częściami z pancerzy i broni? Nałogowo rozbieram każdy z tych przedmiotów i składuję u Sidorowicza. Trochę już się tego nazbierało.
2. Wcięło mi gdzieś handlarza w Kordonie. Tego co urzęduje obok mechanika/rusznikarza. Wróci on, czy mam jednego vendora mniej?
3. Nienawidzą mnie Monoliciarze, Powinność i wojsko. Czy powinienem bez wyrzutów sumienia ich wszystkich annihilować, czy może lepiej jak naprawię nasze stosunki u Sidorowicza i porobię u nich questy?
4. Skąd brać najlepsze przedmioty w grze? Czy po zbudowaniu określonego poziomu reputacji pojawiają się u handlarzy frakcyjnych, czy jest jakiś inny sposób?

#stalker
  • 3
  • Odpowiedz
@Romare:
1. Części pancerzy mogą się przydać do craftingu jakiś przedmiotów czy ulepszeń, części broni można naprawić przy użyciu odpowiednich narzędzi, a potem zastąpić je w znalezionej broni, żeby naprawić, najlepiej zobacz sobie jakiś poradnik https://youtu.be/8BTwNabWCvs
W praktyce crafting i to naprawianie broni w Anomaly to bardziej dekoracja, bo szybciej sfarmisz kasę i reputację, żeby kupić nowy sprzęt u handlarzy niż znajdziesz potrzebne przedmioty, żeby coś naprawić. Naprawia to modpack Gamma,
  • Odpowiedz
Z tego co kojarzę to opcja „naprawy stosunków” jest zwykłym wstrzymaniem ognia na twój widok. Nie będziesz mógł grać questow w barze (chyba ze ominiesz ludzi powinności z czym życzę powodzenia xd). Jak podjedziesz za blisko baru to oni krzykną coś w stylu ze mamy zawieszenie broni, ale podejdź jeszcze jeden krok bliżej i strzelamy.
  • Odpowiedz
@trylylyly: @Romare Opcją, żeby się dogadać z inną frakcją jest użycie przebrania i porobienie questów dla wrogiej frakcji, np. jako samotnik zdobyć kombinezon najemnika, przebrać się i jak się wbije bodaj 300 pkt. repy, to przestaną do nas strzelać bez przebrania. Można sobie to też ułatwić poprzez złagodzenie w opcjach "disguise system" wskaźników odpowiadających za wykrycie nas przez wroga będąc w przebraniu. Opłaca się takie akcje robić, żeby na przykład zdobyć
  • Odpowiedz