Wpis z mikrobloga

skoro w Polsce ceny tak #!$%@?ło do góry to tak, mieszkań jest za mało w stosunku do chętnych


@elf_pszeniczny:
Problem w tym, że mieszkania to nie chleb czy PS5 i nie da się ich budować w atrakcyjnej okolicy w nieskończoność - w końcu kiedyś skończy się miejsce. W miastach już widać jak kolejne tereny zielone są likwidowane aby postawić nowe osiedla a mieszkań dalej brakuje. Ja tam nie jestem w stanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smk666:

ale widocznie dla nich prestiż jest ważniejszy niż pieniądze czy zdrowy rozsądek.


Nie ma pracy w małych miejscowościach, a ludzie nie chcą spędzać 2, 3 godzin dziennie na dojazdy
za wszelką cenę pchając się do wielkich miast ale widocznie dla nich prestiż jest ważniejszy niż pieniądze czy zdrowy rozsądek.


@smk666: No właśnie cenią sobie bardziej pieniądze i wybierają wielkie miasto gdzie jest szansa na większe zarobki i większy wybór branż w których mogą pracować ¯\_(ツ)_/¯
W małej miejscowości co najwyżej możesz pracować w fabryce smrodu i utylizacji azbestu
Nie ma pracy w małych miejscowościach, a ludzie nie chcą spędzać 2, 3 godzin dziennie na dojazdy

@elf_pszeniczny:

No właśnie cenią sobie bardziej pieniądze i wybierają wielkie miasto gdzie jest szansa na większe zarobki i większy wybór branż w których mogą pracować ¯_(ツ)_/¯

@GoracyStek:

To też śliski temat, bo jak chcesz zarabiać naprawdę dobrze to zwykle i tak możesz pracować zdalnie a z drugiej strony wciskanie się do dużego miasta,
masz jeszcze luksus wszystkich usług dostępnych z buta zamiast nawet po bułki jeździć autem


@elf_pszeniczny:
Ale wiesz, ze żeby mieć dom i działkę, powiedzmy, 1000 metrów w rozsądnych pieniądzach nie musisz mieszkać pośrodku Puszczy Białowieskiej? Wychowałem się na wsi 4 tys. mieszkańców i było tam wszystko, co potrzebne na co dzień w promieniu 10 minut spaceru - markety typu polo czy biedra, dziesiątki mniejszych sklepów o różnym profilu, przychodnia, szkoła, przedszkole,
bo jak chcesz zarabiać naprawdę dobrze to zwykle i tak możesz pracować zdalnie


@smk666: taaak, niech cała Polska pracuje w IT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bonus względem wioski z której pochodzę taki, że zamiast jednej szkoły są trzy do wyboru, szpital mam na miejscu a nie w sasiedniej miejscowości oddalonej o 15 minut autem i oprócz spożywki stoi także market budowlany i wszystkie sieciówki z elektroniką czy
@elf_pszeniczny: małe miasto kompensuje odległości tym że nie ma korków i autem jesteś szybciej. Fajnie się mówi, że wszystko jest w pobliżu w dużym mieście, tylko mniej fajnie się idzie w jedną stronę 20 minut, potem wraca z zakupami z buta, podczas gdy w małym mieście jedziesz komfortowo autem 10. Taki sam scam to komunikacja publiczna, co z tego że dojedziesz wszędzie jak 5 minut na przystanek, 15 minut jazdy, 5
taaak, niech cała Polska pracuje w IT ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@GoracyStek:
Mam masę znajomych pracujących zdalnie poza IT. Praktycznie każdą pracę biurową można dziś wykonywać zdalnie.


Pewnie jeszcze jest jedna restauracja sushi i aż 5 pizzerii?

Mieszkam prawie 7 lat w Gdańsku, w restauracji byłem kilka razy jak trzeba było wyjść z ludźmi z pracy a na potrzebę zamówienia jak się nie chce gotować albo iść
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Przegrywek123:

tylko mniej fajnie się idzie w jedną stronę 20 minut, potem wraca z zakupami z buta


W dużym mieście sklep i wiele innych usług widzisz z okna, jakie 20 minut. Chyba że masz nawyk robić zakupy pełen wózek raz na miesiąc, koniecznie w olbrzymim markecie.
pamiętaj że twoje dzieci będą narzekać na wady przedmieści. I one nie mogą jeździć autem.


@elf_pszeniczny:
Po pierwsze to ja nie piszę o przedmieściach, bo to osobna kategoria - te same problemy dużego miasta i zero pożytku.

Ja jakoś tak żyłem na wiosce i nic mi się nie stało. W czasach liceum człowiek miał miesięczny do miasta to się jeździło PKSem i tyle. Naturalnym było, że ostatni autobus powrotny jest o
@elf_pszeniczny: może żabkę widzisz XD mam porównanie jak sobie mieszkałem w Poznaniu, ile czasu marnowałem na ogarnianie rzeczy i dojazdy bez samochodu, a teraz w mieście powiatowym, jak odległości są znacznie dalsze, ale nie marnuje czasu na komunikację w korkach, tylko wsiadam kiedy chcę i jadę. Wynikowo, mimo odległości, czasowo wychodzi efektywniej.
W dużym mieście sklep i wiele innych usług widzisz z okna, jakie 20 minut


@elf_pszeniczny:
Tak jeszcze apropos tego. Dotąd wynajmuję piętro domu w Gdańsku, 20 minut pieszo albo 2 przystanki tramwaju od Śródmieścia czyli to prawie jak centrum a wcale nie mam tak super blisko do interesujących punktów.

Przychodnia - 1 km, nawet gdy jestem bardzo chory to koniecznie muszę iść pieszo bo nie ma gdzie zaparkować a autobus nie
Ja tam nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ludzie sami sobie robią krzywdę za wszelką cenę pchając się do wielkich miast ale widocznie dla nich prestiż jest ważniejszy niż pieniądze czy zdrowy rozsądek.


@smk666: Czyli podsumowując nie potrzebujesz dostępu do kultury bo masz już 30 lat i jedyne co potrzebujesz to jeść (jak na mieście to wystarczy pizza), pracować i siedzieć w ogrodzie rozwijając zainteresowania.
No to większe miasto ma same