Wpis z mikrobloga

Przygody WRAKA - podsumowanie roku 2022

Moja przygoda ze sportami walki zaczęła się w połowie roku 2021, nadrzędnym celem był start w zawodach mma, niezależnie od wyniku, po prostu porządnie się przygotować. Planowany start przypadał na marzec 2022, jednak w lutym złapała mnie nieprzyjemna przypadłość(niezależna od treningów czy "suplementacji") które uniemożliwiała mi przygotowanie się w 100%. Objawy zmniejszyły się 4-5 miesiącach i wtedy zdecydowałem się wystartować w 5 mistrzostwach Polski federacji MMAPOLSKA które odbywały się 8 października. Podczas zawodów stoczyłem jedną walkę, gdyż dwóch moich przeciwników nie pojawiło się na swoich walkach. Walkę wygrałem jednogłośną decyzją sędziów z przeciwnikiem zdecydowanie bardziej doświadczonym ode mnie(trenuje przynajmniej 5 lat sporty walki). Po walce chwilę odpocząłem i wziąłem się za treningi. Dostałem możliwość trenowania na grupie zawodniczej z zawodnikami największych federacji w Polsce i na świecie. Aktualnie dostaję tam srogi #!$%@? fizyczny ale z treningu na trening jest coraz lepiej. Pod koniec tego roku udało mi się podnieść 330kg na trap barze z dużym zapasem, co oznacza że jeszcze posiadam trochę dawnej siły( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cele na rok 2023:
Główny:
- walka półzawodowa w mma
Dodatkowe:
-redukcja do 100kg i poprawa sylwetki
-wystartowanie w zawodach k1 i bjj
-powrót do totalu 730-750kg
-budowa wydolności na 3 rundy po 5 minut

Co jakiś czas będę dawał znać jak idzie xD

#mikrokoksy #mma #silownia
Pobierz Darksed - Przygody WRAKA - podsumowanie roku 2022

Moja przygoda ze sportami walki ...
źródło: comment_1672781745k0ef5tEc7RtkvEXnGYFkec.jpg
  • 43
@Darksed: Powodzenia

dostałem możliwość trenowania na grupie zawodniczej z zawodnikami największych federacji


Sparujesz tez z gośćmi z lżejszych kategorii wagowych? Jeśli tak, to czy różnica wagi pozwala Ci „stawiać opór” zawodowcom powiedzmy 20kg lżejszym? Duża masz przewagę siły w walce?
Np. W ostatniej walce pudziana z mamedem (XD) IMO nie było widać jakiejś ogromnej przewagi siły na korzyść pudziana, a momentami to Czeczen go przepychał jakby to on był silniejszy XD
@Bartekgkw: Przez dericyt ciężkich właściwie zazwyczaj robię z lżejszymi(chociaż to od tego roku się zmieni), na pewno jest to coś moją korzyść bo przy aktualnym poziomie technicznym bez tej siły nic bym nie zrobił, więc jest to pewien element wyrównujący, oczywiście do momentu gdy jest tlen xD Co do walki pudziana to mam wrażenie że on się boi dostać mocniej w twarz, a w tej walce właśnie taki cios czysto mu
@PanZdzislaw: Więcej sparingów i poprawa techniki. Samą wydolność mam dobrą i spokojnie robię interwały na wysokim HR jednak sparing to coś innego i im masz lepszą technikę oraz efektywność technik tym mniej się męczysz podczas ich wykonywania.
Przecież to walka w barze w Tajlandii gdzie każdy pijany może wystartować xD Znajomi też tak się bawili ale nje nazywajmy tego walką sportową xD


@Darksed: no i? Patrząc na aferę którą tu wrzucales to też nie nazywam czegoś takiego walką sportową, nie pisałem, że miałem "walkę sportową". Prawdopodobnie moje zwycięstwo z typem cięższym o 38kg i wyższym o 23cm przebija i tak twoje osiągnięcia w temacie sportów walki ¯\_(ツ)_/¯