Wpis z mikrobloga

Swego czasu na wykopie był gość co zbierał na #tesla. Orientuje się ktoś czy uzbierał i wycofał ? Biorąc pod uwagę co się stało z Tesla za ostatni kwartał bardzo mnie to ciekawi ( ͡° ͜ʖ ͡°) #gielda #kiciochpyta
  • 21
@widmo82: on dzięki ludzi. Sorry nie pamiętałem że ma tag, pamiętałem tylko że dobrze szło, a dziś jak zobaczyłem co się na Tesli odwala, to pomyślałem że zapytam. Reasumując, nie stracił, ale zarobek szlag trafił. A mogła być Tesla.
nie tylko nie zredukował pozycji co nawet zaczął kupować opcje na samej górce,


@spinor: $270 to zdecydowanie nie była "sama górka", a około -35% od ATH. Dodatkowo opcję kupiłem tuż przed wynikami za Q3, które okazały się bardzo dużym zaskoczeniem, w zwiazku z tym, że Tesla postanowiła zmienić strategię w celu redukcji "delivery wave".

BTW, 30 grudnia sprzedałem swoją opcję, spodziewając się dużego zjazdu. Planuję ją odkupić niżej.
tyle razy pisał o tym by sie trzymac założeń a jak juz uzbierał kase to odkładał decyzje na pozniej i jeszcze pozniej. Lipa, ze nawet nie zredukował pozycji o połowę lub wyciągnąć to co włożył i grać zyskiem.


@widmo82: do "grania" to ja mam opcję. Tam mogę sobie robić jakieś częstsze ruchy. Inwestycja w Teslę od początku miała polegać na regularnym dokupowaniu co miesiąc.

Owszem... gdy uzbierałem, wedle założenia powinienem wypłacić,
@widmo82: ty gołodupcu nie zrozumiesz że long-term to nie osiagniecie celu i skeszowanie tylko patrzenie na fundamenty i otoczenie, ale co ty mozesz o tym wiedziec skoro nawet nie wiesz ze Aramco jest nastawione na plastik a nie rope i tym wlasnie straszy nieudolna opozycja
tylko wtedy gdy stwierdzisz, że fundamenty się zmieniły i firma X nie jest już dobrą inwestycją.


@anonimowy_programista: Zanim fundamenty się zmienią na gorsze, to spółka jest już po grubej przecenie. Giełda dyskontuje takie cuda. Tego doświadczasz na tesli. Z imprezy się wychodzi gdy jest pięknie i gra muzyka, a nie gdy gospodarz rzyga, a goście razem z nim.
@widmo82: po prostu dupa cie piecze ze ktos ma tyle kasy gołodupcu. Zamiast pisac na wykopie to wez sie za robotę bo znowu bedziesz płakał jak stracisz 3k ktore jest polowa twojej wyplaty :D