Wpis z mikrobloga

Murki szybka decyzja, jaki mam brać ekspress. Początkowo chciałem Jurę E8 ale potem doczytałem trochę i znalazłem MELITTA Latte Select F630-201. Funkcjonalnie wydaje się ten sam poziom, Melitta ma do tego podwójny pojemnik na kawę co jest dla mnie istotne(żona pije jakąś gównianą, słabą lurę). Czy jest jakiś sensowny argument żeby dopłacać 2500zł do Jury? Trochę przeraża mnie brak wyjmowanego bloku zaparzacza i koszt wymaganej, oryginalnej chemii Jury.

#kawa #ekspresdokawy #agd
Pobierz kobiaszu - Murki szybka decyzja, jaki mam brać ekspress. Początkowo chciałem Jurę E8 ...
źródło: comment_1672777682CGKcKuy6UdTKVLONGkm22p.jpg

Które gówno kupić

  • MELITTA Latte Select F630-201 50.0% (9)
  • Jura E8 EB 50.0% (9)

Oddanych głosów: 18

  • 2
@kobiaszu: Już Ci pisaliśmy o używaniu chemii w Jurach; ograniczając się do samych oryginalnych tabletek czyszczących zaparzacz musisz doliczyć niecałe 4 zł do 1 kg kawy (4 grosze na filiżance). Ta Melitta nie umożliwi Ci zamiennego korzystania z dwóch rodzajów ziaren, bo zawsze pozostają one w części zsypu prowadzącego do młynka. Po ręcznej zmianie komory pojemnika i tak kolejna kawa będzie mieszanką. Skoro taka funkcjonalność jest konieczna i chcesz mieć wyjmowany
@alhakeem: A w #!$%@? mam ten ekspress. Ja piję sypaną, zalewaną i koło dupy mi lata latte. A tak to kupie za własny hajs, a i tak bede musiał o niego dbać bo stara nie ogarnie że są #!$%@? 3 rodzaje chemii i filtry do ekspresu

EOT