Wpis z mikrobloga

Pomimo tego całego gówna, śmiania się w twarz, miliardowych walków, żadna organizacja czy partia nie organizuje protestów przed siedzibą Orlenu. Gdyby dzisiaj to PiS był w opozycji to już kluby gazety polskiej i inne partyjne bojówki tj NSZZ Solidarności organizowałyby setki autokarów na weekendowy protest w Warszawie. W polityce liczą się obrazki w TV, a nic tak nie działa jak duże protesty.

Ja to se mogę chcieć protestować, ale jeżeli nie stanie na czele tego organizacja ze strukturą to se mogę pomrozic sam dupe przed Orlenem.

Chodziłem pod TK i SN. Chodziłem na Straj Kobiet. Zawsze uczestniczę w wyborach. Staram się być jako tako aktywnym obywatelem. Ale indolencja tej opozycji mnie rozpiernicza. Francuzi już by pół kraju spalili za ćwierć tego co robi PiS, a u nas...

Nie ma nadzieji dla kraju z dykty zlepionego apatia, depresją i śmierdzącym wódą gownem.

#orlen #protest #pis
  • 2
Zawsze strajki są inspirowane. Wszystkie masowe wystąpienia wymagają choćby szczątkowej organizacji, a ta wymaga koordynacji, finansowania, zaplecza ideologicznego, etc. Po to są partie, zrzeszenia, organizacje różnego typu i liderzy od bakiewiczow po alimenciarzy.

Problem Polski to bardzo słabe elity, które albo nie nadają się do tej roli albo wykorzystują politykę tylko i wyłącznie do partykularnych interesów. Kraj jest słaby, słabością swoich elit. Rozwija się jakkolwiek tylko dzięki szalonej determinacji kilku milionów ludzi,