Wpis z mikrobloga

#fantasycycling

Zaktualizowałem regulamin: https://docs.google.com/document/d/1Uj-cyk2ezYYyCErQ_dR31_wsso9642aU/edit?usp=share_link&ouid=113190092876341449346&rtpof=true&sd=true

Przyznaję jednak szczerze, że raczej niewielkim nakładem, bo nie chciało mi się za bardzo :)

Dwie nowe zasady:

1) w styczniu, czyli zaraz, obok podawania celów na sezon, każdy może przedłużyć sobie o rok dowolnego kolarza, nieważne czy na drugi, czy na 4 sezon. Zasada jest prosta - jeśli macie gościa po taniości i zrobił się dobry, ten nadmiarowy rok jest po aktualnej (czyli droższej) cenie z marketu. Jeśli kolarz zrobił się gorszy, to przedłużacie go z wartością aktualnego kontraktu. W ogóle nie jest to obowiązkowe, jak nie chcecie, możecie nikogo nie przedłużać. Pewnie będę przypominał przez styczeń co podsumowanie, ale raczej nie konkretnie po nicku :)

2) przed otwarciem okienka, w okolicach po Vuelcie (tak żeby ceny zawodników były już stabilne i ranking był mniej więcej ustalony) przeprowadzimy jednorundowy draft dla wolnych kolarzy, w kolejności odwrotnej do miejsc zajmowanych w rankingu. To kasuje zasadę z 2022, o przyznawaniu dodatkowych bonusów za jedno z trzech ostatnich miejsc. Draft będzie pod tagiem, na takiej samej zasadzie jak ten przed sezonem 2022, czyli 24h na podanie zawodnika (i długości jego kontraktu). Cena zawodnika oczywiście aktualna z marketu. Po drafcie, w kolejny poniedziałek (mam nadzieję że w tydzień się wtedy uwiniemy) będzie otwarte okienko na transfery, tak jak w tym sezonie, do końca roku. Dokładne daty (na kiedy obowiązuje ranking i w który poniedziałek to odpalimy) do ustalenia.
  • 1