Wpis z mikrobloga

Mirki czym porządnie i na w miarę DŁUŻSZY czas nasmarować zawiasy w drzwiach? Próbowalem preparatami ala WD40 (błędnie, choć efekt był niezły), potem próbowałem biały smar półstały z wurtha HSW 1000 - problem wracał po paru dniach. Polecicie coś gęstszego co rozwiąże problem i najlepiej dostępnego w obi/casto/lerła? Pacjent to współczesne drzwi na dwóch małych zawiasach w starej blaszanej futrynie, ale wszystko jest spasowane.

#remontujzwykopem #remont
  • 20
@mentari hmmmm w sumie temat ciekawy skoro piszesz, że po smarowaniu wd40 po kilku dniach wraca skrzypienie. Nawet zwykły olej kuchenny powinien wystarczyć na kilka tygodni. Spróbuj jakiegoś gęstego smaru który nałożysz na bolec zawiasu, tylko może wychodzić dołem zawiasu więc w razie co wytrzyj szmatką.
@mentari: tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) skrzypiały bardzo, prawdopodobnie po remoncie dostało się tam sporo pyłu itp. więc za pierwszym razem nie żałowałam oleju, sporo „machałam” drzwiami, nadmiar wyleciał, możliwe że przy okazji ten pył też. Na drugi dzień poprawiłam już delikatniej.