Wpis z mikrobloga

@Sibu: Nie wiem jak jest teraz z demolką i jak tam jest z elektryką i hydrauliką chociaż z 2000 roku to raczej dramatu nie będzie, może Ci pomogą te dane: w 2021 demolka + całkowite wykończenie kosztowało mnie to ok. 145k, ale to ze wszystkim - od zerwania wszystkie do zera, przez meble na wymiar po wszystkie sprzęty i akcesoria tj. w koszcie są zarówno płytki i podkład pod panele, jak
@Sibu jak chcesz robic grubszy remont, to nie patrz czy mieszkanie ma 10 lat czy 40 bo kosztowo to jeden #!$%@?, no moze mozaike parkietowa sie trudniej zrywa niz 10-letnie panele ale to pikus przy calosci.
Sprawdz lepiej kąty i stan elektryki, jak te są okej to mieszkanie po remoncie będzie fajne, widać po przedpokoju że bardziej ustawne niż 90% deweloperskiego guana.
Koszty #!$%@? wszystkiego to ze 2 tygodnie roboty plus kilka
@perfumowyswir:

Tja, tam i tak chyba bylo kombinowane ze scianami, ta do "salonu" tak wyglada. Juz chyba lepiej kupic inne... Szkoda mi czasu troche jednak na takie zabawy. Fajna lokalizacja i potencjal na zrobienie pod siebie, glownie to mnie zachecilo ale jednak spasuje.
@Sibu: 3-4k na metrze to minimum, 20k w złotych banknotach z orzełkiem to na sam projekt z nadzorem wyjdzie

swoją drogą nie rozumiem fenomenu Ursynowa, stare przygnębiające blokowiska na końcu Warszawy, metro uratowało tą dzielnicę od komunikacyjnej zapaści bo zaludnienie tam jest spore
@perfumowyswir: To samo mówią na wilanowie tylko metra nie mają i w sumie to niczego tam nie ma oprócz jakiegoś wielkiego burdelu z dzwonami; na Targówku tez masz mega las, masz metro, tyle samo do centrum, a z knajpami to kiedyś jak tam mieszkałem to akurat było średnio. Ursynow ewidentnie uratowało metro; Bielany bezmiar lepsze.
@Sibu: ale nie każda miejscówka jest tuż przy lesie na szybki spacer, jedynie kawałek Kabat?

na Bielanach też jest las a dojście do niego ze sporej części dzielnicy jest mocno upierdliwe

@perfumowyswir: jak masz ciszę to się zgadzam, ciągły szum z tych wszystkich ekspresówek czy nawet lokalnych ulic gdzie kierowcy mają możliwość cisnąć gazem to największy rak tego miasta
@DildoShwaggins: Kwestia gustu, z dzielnic bliskich centrum pasuje mi tylko Mokotów oprócz Ursynowa, Targówek jest brzydki, towarzystwo tam patologiczne, komunikacyjnie bez metra cała prawa strona słaba. Co do knajp na Natolinie mam w zasięgu kilkudziesięciu metrów max wszystkie kuchnie świata i są codziennie pełne co też na plus, bo jest potencjał do stawiania nowych. Targówek to również Bródno, to już zostawię bez komentarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)