Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim. Zastanawiam się nad podróżą samochodem do PL w tym roku. Na ten moment raczej stawiam na podróż promem, ale jak na szybko zerknęłam na strony, to wydają mi się dość drogie, a może po prostu nie umiem znaleźć...
Co możecie doradzić ze swojego doświadczenia? Gdzie szukać najtańszych promów? Z jakim wyprzedzeniem i które descynacje będą raczej tańsze niż droższe? Najlepiej to chyba do Holandii płynąć?
Dzięki!

#uk #podrozujzwykopem
  • 21
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty: To co moge podpowiedziec - wybierz tak prom/tunel aby byc na kontynencie 2-3 rano. To pozwoli przejechac ci przez Beneluks i zachodznie Niemcy przed porannym szczytem. Kwestia drogo/tanio - dover-calais w jedna strone 50 tanio, 70 ok, 100 drogo. Jak ognia unikaj Irish Ferries (tansze, ale jakosc/punktualnosc jest dramatem). Jadac z polnocy IMHO warto chyba promem z Hull do Rotterdamu.
Polecam sprawdzac twittery przewoznikow/portow zwlaszcza w okresie bank holidays i
@pol-scot: I zamiast się wyspać żeby dolecieć 900 km do samej granicy to jedzie się pół dnia przez UK i później cały dzień i noc na strzała. Raz tak zrobiłem i nigdy więcej, lepiej się wyspać a jak ktoś się spieszy to samolotem i na miejscu wynająć samochód
@pol-scot: Jaki sens jechać cała Anglię, spać w porcie żeby szybko przejechać tunelem (i drożej)? To co zaoszczędziłeś czasu jadac tunelem czyli około 1,5h to straciłeś na spanie w polowych warunkach w samochodzie. Gdzie tu logika?

Jak jest możliwość to lepiej wyspać się na promie taniej i na jedno wychodzi. Na strzała do Harwich, 9H podróży i później cały dzień jazdy na spokojnie. Korki w DE można łatwo ominąć.
@FeyNiX: kto mówi o spaniu w samochodzie? nie uwierzysz ale niektórzy ludzie sypiają w hotelach, nie przejmują się tym czy jest taniej czy drożej tylko robią to co im pasuje...
@pol-scot: to tym bardziej głupota i brak logiki xDDD

Założyłem ze chcesz oszczędzić ale pojąć twojego myślenia nie potrafię. Równie dobrze można jechać na prom wychodzi cenowo i czasowo na jedno tylko bez kombinowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja poszedłem o krok dalej i jak już musze jechać poza UK to lecę samolotem i na miejscu wynajmuje samochód ale chyba jakiś dziwny jestem
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty: A nie mozesz leciec samolotem jak bialy czlowiek a nie jak jakas wachodnioeuropejska lajza z bagaznikiem jedzenia. Przeciez samolotem to szybciej, taniej i wygodniej 1000 razy. Jak jechalem promem i tunelem to widok tych bezebnych podludzi obrzydzil mi zycie ze mam traume. Chyba ze robisz road trip po Europie to przepraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FeyNiX: no jak nie? przeciez sam powiedziałeś, że jesteś dziwny... zresztą, co tu rozumieć? jadę, nastaje noc, zatrzymuję się w hotelu, wybieram pociąg bo jest szybszy od promu, jadę dalej, znowu noc i znowu hotel...
@kwantowykocyk: właśnie taki rodzaj podróży mam na myśli i w sumie właśnie obawiam się, że prom wyniesie sporo więcej niż tunel i paliwo.
@ksos: nie jestem Tobą, żeby jeździć z bagażnikiem jedzenia, nie mierz każdego swoją miarą.
@Budo: Polska nie jestem celem samym w sobie. W sumie nigdy nie była i być nie powinna ( ͡° ͜ʖ ͡°) na ok 10 dniowy wyjazd max 4
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty: Z reguly najtansze sa promy nocne, ja jezdze raczej tylko dover-calais, raz jechalem pociagiem z folkestone. W moim przypadku robie Leeds-Wroclaw na strzala, 23 prom, odrazu spanko, pobudka o 2 i popoludniu jestem na miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale ja to kocham jezdzic, takze dla mnie taka trasa to sama przyjemnosc, lecz wiem ze dla wiekszosci to katorga. Wracajac do promow - nigdy nie