Wpis z mikrobloga

Jeżeli chodzi o tanie nieruchomości do #ciotn Ciekawa Oferta Taniej Nieruchomości, to są regiony, gdzie jest tego sporo, ale też takie, gdzie nie ma ich wcale. Przykładem jest moja okolica. W obszarze 50 km dookoła Piły w kwocie do 150 tys. zł znajdziesz na #otodom dosłownie 3 oferty, z czego żadna nie będzie jakkolwiek sensowna. W przypadku Wrocławia będą to już 23 wyniki i coś by się dało wybrać, Toruń 49, Kielce 10, Rzeszów 24, Jelenia Góra 16. Generalnie gdy zakładałem tag, sytuacja była zdecydowanie inna. Nawet poniżej 70 tys. można było znaleźć sensowny dom do remontu z kawałkiem ziemi i to w odległości około 50 km od Warszawy. Dziś już nierealne.

#oswiadczenie #nieruchomosci #dom
Pobierz pogop - Jeżeli chodzi o tanie nieruchomości do #ciotn Ciekawa Oferta Taniej Nieruchom...
źródło: comment_1672753700w5hRMdbml6zveq0eOPhwQk.jpg
  • 5
@pogop: to jest mega dziwne, bo z mojej poznańskiej perspektywy tereny na północ i zachód od Piły są dzikie i bez sensu. W sensie nic tam nie ma.
Na domek letniskowy za daleko, na stały tym bardziej, o ile nie masz zdalnej pracy, ale tych ludzi od zdalnej też tak dużo nie ma.
Co tam podbija ceny? Czy po prostu od covidu wystrzeliło jak wszędzie mimo nikłego potencjału?
@kuraku: generalnie jest tutaj spoko, tak jak @wezsepigulke: napisał, no i pracuję zdalnie. Piła jest niedużym miastem, ale praktycznie wszystko to jest. Poznań lub Bydgoszcz blisko, szybki dojazd, a dookoła natura, małe wsie, mało ludzi. Skoro mało ludzi, to i ceny nieruchomości wysokie z powodu małej konkurencji na rynku.
@pogop: Aż sprawdziłem ten Wrocław z ciekawości - faktycznie są 22 oferty ale jak się wyłączy licytacje komornicze i domy nadające się do rozbiórki lub natychmiastowego remontu generalnego to zostaje jedna-dwie oferty które są tak na prawdę 10-15km od Opola. A z tych trzech opcji przy Pile również dwie są takie które nie wymaganą natychmiastowej interwencji.
Ale to ciekawe, bo jak się patrzę to i Bydgoszcz i Poznań i nawet Kołobrzeg
@pogop: F~ajne rejony, dobry dojazd do Poznania, faktycznie urokliwe lasy są. Żeby jeszcze w tych lasach zasięg był na net z telefonu to już by była zupełnie inna bajka. Ale to jak nie pojedziesz na miejsce i nie sprawdzisz to dupa.