Wpis z mikrobloga

Bierz na początek skutra 125, jeśli poczujesz bakcyla to nie będziesz nikogo pytał tylko zrobisz kat. A i zaczniesz śmigać, polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tagan: @aarahon: @HalEmmerich:
cbr600rr, szerokość całkowita. 685 mm
cbr125r, szerokość całkowita: 675 mm
a ościeżnica, futryna, framuga czy jak to zwał, w mieszkaniu, ma 80 cm szerokości

1cm różnicy, ok, czacha na pewno większa w 600rr, a lusterka mocowane do czachy więc o ileś cm bardziej wystają, ale czy naprawdę różnice są tak ogromne, że 600rr pomiędzy autami się nie zmieści?
Pamiętam, że nie raz, dawniej oglądałem filmiki z
Hamza - @tagan: @aarahon: @HalEmmerich: 
cbr600rr, szerokość całkowita. 685 mm
cbr1...
@Hamza: Byku ale tu raczej chodzi o automat, niskie spalanie, możliwość przewiezienia czegoś w schowkach - jak op nie chce jeździć dla samej jazdy tylko jako transport to jemu moto raczej niepotrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam jeżdżę CBR w korkach i wiem doskonale, że się nadaje i mieści, ale chyba nie do końca chodziło o to w temacie ;)
@tagan: nie pytałem o inne aspekty, a tylko o gabaryty pojazdów, o nic więcej. Dla mnie oczywistością jest, że ktoś kto nigdy nie jeździł na moto, będzie czuł się pewniej mając automat, do tego zostawiając pojazd na parkingu, nie będzie się stresował czy ktoś mu moto nie zarysował, nie przewrócił, nie ukradł, bo skuter raczej wybrałby tani, a w przypadku tych maxi skuterów czy jak one się tam zwą, schowek będzie
@Hamza: mi chodziło o wymiary skuterów, coś klasyczne jak vespa czy nowoczesne jak honda pcx będzie sobie dobrze radziło w korkach w przeciwieństwie do maksiskuterów z pojemnością 125 cm. Mój burgman mieści pod kanapą dwa kaski… ustawione w poprzek do kierunku jazdy. Także jest szeroko i niewygodnie między autami w porównaniu do skuterów czy motocykli z większą pojemnością.
@Kkazbl: ja mam 300cc. Do setki 6-6.5s, wąski, bardzo zwinny. Korki nie istnieją. Na trasy nie jeżdżę, na małych torach super, na Poznaniu też było zajebiście. Dojazd na tor lecę 130-140 i nienajgorzej się zbiera gdy wyprzedzam zaczynając ze 110.
@Kkazbl: jakbym jeździł tylko po mieście to skuter na 100%. Nie ubierasz tyle ciucha, lepsza ochrona przed warunkami atmosferycznymi, duży schowek po kanapą. Tylko bierz jakiś MAXI z dużą szybą i będziesz zadowolony.