Wpis z mikrobloga

Dowiedziałem się dzisiaj, że istnieje rządowa strona, gdzie są pokazane przykładowe plany żywieniowe w zależności od potrzeb (np. cukrzyca, nadciśnienie) - https://diety.nfz.gov.pl/plany-zywieniowe

Tak sobie na to patrzę i zastanawiam się: dla kogo to jest przygotowane? Masa różnych produktów, w tym owoców, a czasem rzeczy o których pierwszy raz słyszę (napój migdałowy?).
Mam wrażenie, że nie tylko większość ludzi nie ma łatwego dostępu do wszystkich przedstawionych tam rzeczy, ale także nawet jeśli udałoby się to wszystko zdobyć, to po przykładowym trzydniowym jadłospisie większość ludzi nie miałaby co jeść przez resztę miesiąca z racji wydanych pieniędzy.

A może po prostu debil ze mnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotowanie #gotujzwykopem #dieta #dietetyka
  • 16
@MirkoManx: Też mnie zawsze zastanawiało jak ludzie są w stanie się tego trzymać solo. Nie da się kupić ćwiartki jakiegoś warzywa czy owocu, albo tylko 100 ml wspomnianego mleka migdałowego, a wszystko ma swój termin przydatności. Dodatkowo przy tak wymyślnych posiłkach często trafiasz na składniki których nie lubisz albo nie możesz jeść. To już lepiej samemu sobie to komponować w jakimś fitatu, robić listę zakupową, a tego typu stronki używać tylko
@Najmilszy_Maf1oso: no ekonomia balansuje między tym, czy coś się opłaca kupować, przechowywać i przetwarzać samemu, czy lepiej np. jeść na mieście, albo czy nie robić sobie jakichś takich sporadycznych okresów ze "zdrowszą" żywnością, ale opartą np. o katering dietetyczny.

Im ktoś jest bardziej miastowy, to większa szansa, że może pozwolić sobie na katering dietetyczny.

Ludzie #!$%@?ą, że agenda #wef to spisek masonów odbierających wolność, ale jednak podejście, że każdy będzie mieć
@MirkoManx: To napój migdałowy jest jakimś niespotykanym produktem?
Przejrzałem też całą dietę classic i nie widzę tam dosłownie nic czego nie dałoby się kupić w biedronce. Nie wiem co tam widzisz szczególnie drogiego, dorsz? ziemniak? oliwa z oliwek? Jedynie co do figi i awokado by się można doczepić - ale są w takich ilościach że mogę się założyć że gdyby stosować się do tej diety w takich ilościach jakie są zaproponowane
@IcyHot: A pozostałe 750ml mleka wylewasz do zlewu? "XD"
Co innego jak zostaje ci ćwiartka pomidora, czy 100g makaronu, a co innego jak to 750ml mleka, które już jest jakimś tam czynnikiem w bilansie kalorycznym i nie może leżeć. Planując wszystko sobie samemu jestem w stanie w skali tygodnia zaplanować wszystko praktycznie na zero (z rzeczy które wymagają świeżości). Plany tego typu pięknie wyglądają tylko na papierze i jak nie chcesz
Tak sobie na to patrzę i zastanawiam się: dla kogo to jest przygotowane? Masa różnych produktów, w tym owoców, a czasem rzeczy o których pierwszy raz słyszę (napój migdałowy?).


@MirkoManx: kwintesencja niemal każdej diety, gdybym miał się do jakiejś stosować, to musiałbym poświęcić pół dnia na gotowanie, a sen ograniczyć do 2 godzin na dobę - pozostały czas przeznaczyć na zarabianie na składniki. Jedyne słuszne podejście to MŻ.
@MirkoManx: przecież napoje migdałowe, kokosowe czy inne tego typu są w każdym większym dyskoncie i to od lat, i piją to osoby jak jak które mają alergie na białka mleka krowiego i nie możemy pić normalnego mleka, nawet w formie bez laktozy ( ͡° ʖ̯ ͡°) poza tym takich "cudów" jest więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) co prawda w np biedronce kupisz co