Wpis z mikrobloga

Łamiąca wiadomość! Wygląda na to, że warszawski spadkowicz, który czekał na dołek i pęknięcie bańki, a stracił październik na pisanie głupot na tagu, popełnił brzemienny w skutki błąd.... xDDD

Ej! Ale przynajmniej sprzedaż spadła rok do roku i KNF ładnie odpysknął deweloperom. Trzeba patrzeć na pozytywy... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #ekonomia #gospodarka #pieniadze #inwestycje #wkpinvestments
Pobierz pastaowujkufoliarzu - Łamiąca wiadomość! Wygląda na to, że warszawski spadkowicz, któ...
źródło: comment_1672745303Hndu9lKH64GaHMhuWTTqln.jpg
  • 20
@amstaf01: #!$%@?, ale kto kupuje te mieszkania w takim razie?Zdolności kredytowej teraz nie ma praktycznie nikt, wieść o 2% kredytach za 6 miesięcy się rozeszła szeroko.Nadal są chętni kupować klatki na szczury w ursusie za 700k?
#!$%@?, ale kto kupuje te mieszkania w takim razie?Zdolności kredytowej teraz nie ma praktycznie nikt, wieść o 2% kredytach za 6 miesięcy się rozeszła szeroko.Nadal są chętni kupować klatki na szczury w ursusie za 700k?


@iDrako: influenserzy, politycy, zatrudnieni w zarządach skarbu państwa, pracownicy TVP, youtuberzy, onlyfanki, scamerzy, managerowie wyższego szczebla w korpo, freakfighterzy, raperzy...

Jak sobie to wszystko dodasz to wyjdą Ci tysiące osób zarabiające tyle, że z rocznej pensji
Temat kredytów na 2% zabije transakcje na kilka miesięcy


Biorąc pod uwage, że 80% idzie za gotoówkę, to może najwyżej zabić muchę w kiblu xD

I Kwartał pod tym względem to bedzie morderczy i najlepiej to pokaże.


Zero logiki. Przecież każdy kto już wie, że się nie załapie na kredyt 2% rzuci się teraz na zakupy, podobnie zresztą jak gotówkowicze. Z tego prostego względu, że lepiej kupić przy mniejszej konkurencji niż przy
Biorąc pod uwage, że 80% idzie za gotoówkę, to może najwyżej zabić muchę w kiblu xD


@pastaowujkufoliarzu: ile to jest transakcji? Bo wiesz 20% gotówkowych z 10 tys to wiecej niż 80% z 2000 transakcji także procentami bez suchych danych bym się nie zachwycał. Szacują że 40k wniosków z tego programu bedzie
ile to jest transakcji?


@bi-tek: Czekaj, to teraz nagle przechodzimy w liczby bezwzględne? xD Twierdziłeś, że to zabije sprzedaż, no to liczymy jaką cześć sprzedaży miałoby zabić.

No i druga sprawa - tak jak napisałem, kto się nie łapie w program ten ruszy na zakupy, bo nie będzie czekać na to aż rynek odczuje popyt. I tutaj nawet nie ma aż takiego znaczenia skala tego programu. Liczy się sentyment i to
może i I kwartał 2k23 będzie martwy, ale z drugiej strony sprzedający też będą mieli z tyłu głowy, że niedługo będą ich zasypywać ofertami napędzonymi tanim kredytem 2%

@bi-tek:
@monyprintergobrrrr: koleżanka dziewczyny z pracy ma mieszkanie na własność, chyba po ojcu, i wynajmuje 2 pokoje (45 m2) po 4k. Fakt, mieszkanie ładne to dalej więcej niż wysokość wypłaty w biedrze. Ludzie dzwonili, pisali smsy, mimo że cenę podniosła o 500 zł Czyli jednak rynek w wawie nie jest nasycony

Gdybym miał wystarczające środki to sam bym kupił choćby kawalerkę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@amstaf01: #!$%@?, ale kto kupuje te mieszkania w takim razie?Zdolności kredytowej teraz nie ma praktycznie nikt, wieść o 2% kredytach za 6 miesięcy się rozeszła szeroko.

@iDrako: po pierwsze w Warszawie mnóstwo ludzi dobrze zarabia i jakąś tam zdolność dalej ma, dodaj do tego ludzi z gotówką. Ten program to jest pic na wodę, będzie dotyczył tylko ułamka społeczeństwa. Ja np. muszę wymienić mieszkanie 3 pokoje na 5 pokoi, bo
@iDrako: ja chcę kupić mieszkanie albo dom, mogę zrobić ama skoro to takie dziwne ;p ludzie po 30 to już raczej jakieś mieszkanie mają albo mieli i i tak kredytu 2% nie dostaną, fajnych domów jest mało więc jak mi się trafi to chcę brać póki dostępne, dzięki wakacjom i innym bonusom typu 500 plus praktycznie stare mieszkanie spłaciliśmy, kredyt na 8 procent pry inflacji 20 ciągle mi się wydaje dobrą