Wpis z mikrobloga

@To_ja_moze_pozamiatam: niby tak, ale często jest tak, że jest jakaś knajpka osiedlowa czy pizzeria, która w 90% żyje z dowozów, a ta #!$%@? tam cuda na kiju na które trzeba mocnego amatora i do dowozu się nie nadają. Pamiętam jak kiedyś była rewolucja w jakiejś osiedlowej spelunce z obiadami domowymi i miejscem na posiedzenie przy piwie i obejrzenie meczu no i Gesslerowa powiedziała, że niedaleko są jeziora więc to będzie knajpa
niby tak, ale często jest tak, że jest jakaś knajpka osiedlowa czy pizzeria, która w 90% żyje z dowozów, a ta #!$%@? tam cuda na kiju na które trzeba mocnego amatora i do dowozu się nie nadają. Pamiętam jak kiedyś była rewolucja w jakiejś osiedlowej spelunce z obiadami domowymi i miejscem na posiedzenie przy piwie i obejrzenie meczu no i Gesslerowa powiedziała, że niedaleko są jeziora więc to będzie knajpa typowo rybna.
@okboomer: Mnie rozwala, jak ona ciągle postuluje mini-menu, 4-5 pozycji. To się nadaje najwyżej na największe miasta z dużą liczbą turystów, jak Warszawa czy Kraków. Ale nikt mnie nie przekona, że w takim Piździszewie Dolnym utrzyma się knajpa z pieczoną gęsią, jednym typem pierogów i jakimś innym daniem regionalnym. Przecież taki typowy mieszkaniec wejdzie, zje z ciekawości i już nie wróci po raz trzeci, czwarty, piąty, żeby zjeść tę samą gęś.
@Horkheimer

Mnie rozwala, jak ona ciągle postuluje mini-menu, 4-5 pozycji. To się nadaje najwyżej na największe miasta z dużą liczbą turystów, jak Warszawa czy Kraków.


Ale przecież ona im wprowadza 5 dań "swoich", a resztę karty im zostawia do opracowania według uznania. Więc nie jest tak tylko, że mają 5 pozycji, a więcej, a te jej dania to mają być pozycje sztandarowe.

Przecież nie będzie wymyślała każdej knajpie 20 pozycji w menu
@NoMoreTearsJustSmile: dokładnie tak. Poza tym czasami faktycznie knajpy żyją z dowozów, ale niewiele na tym zarabiają bo koszty są wysokie - tylko tyle, żeby było na te koszty i na kromkę chleba. Ludzie zapraszają Gesslerową bo myślą, że to odmieni ich życie i obroty wystrzelą w powietrze.
@wojtas_mks: chodzi o dopasowanie profilu knajpy. Knajpa rybna może być super pomysłem w centrum miasta albo jak jest miejscowość turystyczna gdzieś na deptaku,