Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirasów posiadających #pv #fotowoltaika w #tauron . Mam taką dziwną sytuację z Tauron. Wymieniono mi licznik i przyłączono pv w grudniu 2021 roku. Mija obecnie 13 miesięcy i nie dostałem dalej żadnego rozliczenia/podsumowania/faktury z tauron. Zadzwoniłem na infolinię, i tam otrzymałem info, że dostanę rozliczenie najwcześniej w drugim kwartale, "bo zmieniają system". Ma ktoś taką sytuację ? Umowa ocyzwicie na "starych" warunkach tj net-metering. Wkurza mnie to, bo pewnie jak to Tauron przyślą mi w q2 jakieś papiery absolutnie z czapy z dopłatami l/prognozami i innym szajsem o którym ludzie piszą w necie. Pewnie jak zwykle trzeba się będzie boksować z panstwowym molochem. Chciałbym wiedzieć na czym stoję po roku, czy powiększać instalacje itd, , a nie czekać na łaskę/niełaskę. Ma ktoś podobną sytuację z rozliczeniem jak ja ?
  • 12
@Kubrek: Zgadza się w PGE za pierwsza połówke roku przyszło chyba we wrześniu. Oni tam mają troche armagedon z tymi systemami i raczej przez najblizsze 2 lata sytuacja sie utrzyma.
@Smiejsiezzycia: to oczywiście wiem i sprawdzam. Wiem ile mam w buforze , ale w necie jest opisanych sporo absurdalnych historii w których Tauron wystawia sobie rozliczenia absolutnie z czapy. Z resztą sam znam jeden przypadek w którym klient musiał boksować się z nimi, bo pomimo nadprodukcji ponad 1 MWh chcieli od niego jakieś absurdalne dopłaty.
@Smiejsiezzycia: właśnie dlatego chciałbym zobaczyć rozliczenie które należy mi się jak psu buda ;)

Edit: w przypadku wspominanego przykladu, była to "pomyłka" operatora. Sprawa została wyjaśniona ale musiał tracić na to czas
@Kubrek: ja bylem przylaczony w listopadzie 2021 i tez nic nie dostałem jeszcze. Na razie siedze cicho, jak przyjda jakies kosmiczne wyliczenia to bedziemy krecic Malysza i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ThorPL: Jak tam u Ciebie miras? Ja dalej nie otrzymałem rozliczenia. Paranoja jakaś. Interweniowałem jakieś 1.5 tygodnia temu i powiedzieli,że rozwiążą sprawę do 2 tyg. Ciekaw jestem czy jest ktoś w takiej sytuacji jak ja.