Wpis z mikrobloga

W tym wątku polecamy kanały rolnicze na yt które cokolwiek sobą reprezentują, niż tylko jazdę traktorem pod muzyczkę lub lokowania produktu.

Ja zacznę:
-Retrotraktor - solidna dawka wiedzy o starych maszynach i jak to kiedyś kurła było ( ͡º ͜ʖ͡º)
-Mariusz Zdanowski - mechanika nowoczesnych ciągników i projekt Zduntrak
-Mateuszdirtygarage - mechanika starszych wynalazków
- Łukasz Kłosowski - obszarnik któremu nie straszne samodzielne naprawy raczej nowszego sprzętu
- Kocisko75 - sympatyczny Pan ( ͡º ͜ʖ͡º) prowadzący małe gospodarstwo nastawione na produkcję tytoniu
- Matheo780 - wykopek, gada se o różnych maszynach
- Mateusz Doniec - ziomek buduje sam maszyny
- Rolnik Łukasz - tu niby mam mieszane uczucia, ale pomijając pierdzielenie jakie to stare złomy są zajebiste solidna porcja mechaniki i przeróbek maszyn.
-Robert Wilkowski - pracoholik i pozytywny świr branży agro

#rolnictwo #polskiyoutube #gruparatowaniapoziomu #youtube #mechanikasamochodowa #diy
  • 19
- Rolnik Łukasz - tu niby mam mieszane uczucia, ale pomijając pierdzielenie jakie to stare złomy są zajebiste


@Figiello95: Nie mogę oglądać tego typa właśnie przez to. Spuszczanie się nad tymi Kirowcami jest żałosne, a mi się mózg lasuje od samego oglądania filmiku, a co dopiero jakbym musiał słuchać tego wycia w kabinie na żywo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rolnikt Mam, ale już nie ma żadnych ciekawych odmian xd Chyba że chcesz za gotówkę to będę miał ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Nawet już projekt Strip-till ruszył, siewnik do projektu będzie na dniach, a dziś fakturujemy sekcje ST i zostanie zrobić ramkę pod to ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CocoJambo14: ja to bym jakiegoś farmfire przytulił i coś turbo wczesnego na kiszonkę. Widziałem że przez stronę chyba można zamówić.

To elegancko robota ruszyła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rolnikt Jak zamówić normalnie to zostały tylko odmiany z słabym potencjałem. Ale większe firmy pewnie zamówiły na zapas i teraz mają wszystko w magazynach ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja mam zamówione dla siebie i z tego co najwyżej mógłbym Ci odpalić coś
Farmodena, Farmoritz, Farmurphy, Farmueller i Farmactosa.

Wszystko są dobre tylko zależy na jakie stanowisko
@Figiello95: sam będąc youtuberem rolniczym nie oglądam za dużo rolniczego YT, ale od siebie bym dodał
Marcin Stoker - mechanika ciężkiej serii Ursusa, solidna specjalistyczna wiedza, ale bez lansowania się, przechwałek itp. bardzo lubię ten kanał
Maciej Różański - merytorycznie o rolnictwie, wyliczenia, kalkulacje, zdroworozsądkowe podejście bez szukania sensacji i gadania "że XXI koniec rolnictwa" i że "nic się nie opłaca"
Wieści Rolnicze - fajne wywiady, czasem naprawdę wciągające

I z
@CocoJambo14: Jaki siewnik wkońcu wybraliscie na baze? Kumpe ma tego kuhna co mowiles na filmie zajebsita maszyna bo to siewnik do no tilla . Sieje nim wszystko po talerzówce juz pare ladnych lat. Po zniwach talerzówka potem ten siewnik i kosi po 4 tony rzepaku i 8 ton pszenicy na 1-3 klasie ziemi. I nie są to jakieś lekkie ziemie tylko mocne gliny. Warunek jest taki, że co 4 lata trzeba
@Figiello95: Wacolo73 - nagrywa Bizony, różne ciekawe wersje jak np. jeden z dwóch eksportowych Rekordów na hydrostacie i z przekładnią Schumachera, Bizony Dynamic. Jego minusem jest że często nagrywa Pana Kazimierza, który w mojej ocenie jest farmazoniarzem.

PawNic14 - facet po 30, który zaczynał od nagrywania sianokosów czy wykopków lub drobnych napraw, później studiował na Polibudzie, a teraz wrócił na wieś i gospodarzy (łącząc to z pracą na etacie).

Jarekogarek1986 -