Wpis z mikrobloga

Ej, mam takie głupie pytanie do osób, które się zaszczepiły (chociaż raz) i korzystają z apki mObywatel: jak wejdziecie w Certyfikat COVID (i odświeżycie/zaktualizujecie dane) to czy Wasza data to nagle nie będzie… 20 kwietnia 2024, godzina 10:25:37? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet jeśli nie braliście ostatnich boosterów, całkiem prawdopodobnie będziecie mieli tę datę. Sporej ilości znajomych co do sekundy zgadza się ta data xDDDD

#koronawirus #kiciochpyta #szczepienia #mobywatel
  • 10
@asunez tak zgadza się. Nawet ktoś mi pisał, że nie powinienem mieć tak długo aktywnego paszportu covidowego skoro nie mam drugiego boostera a ja nie wiedziałem o co chodzi.
@asunez To normalne. Ta ważność certyfikatu obowiązuje tylko w Polsce, gdybyś chciał wyjechać do kraju, gdzie obowiązuje europejski, to już byś święcił na nieważny przy skanowaniu, bo tam nie ma daty ważności, tylko system odlicza dni od ostatniego boostera
@asunez: Taka data wyświetla się osobom, które wzięły pierwszego boostera po pakiecie podstawowym.
Nasi mędrcy, wobec braku jednoznacznych informacji z komisji europejskiej, podjęli sobie rok temu decyzję, że booster przedłuża certyfikat "do odwołania". A że system nie rozumie pojęcia "do odwołania" więc trzeba było wklepać jakąś datę z przyszłości. No to wklepano jedną dla wszystkich i już.