Wpis z mikrobloga

@TrzezwyIrlandczyk: lasy tropikalne wypalają pod wszystko. To tak jakby mówić, że jak zaczną w barach lać piwo bez alkoholu to nie będzie wypadków drogowych.
Bo ja raczej widzę odwrotną nagonkę na olej palmowy, który jest super do głębokiego smażenia. Używam go gdzieś od 10 lat. A od kilku ludzie mi mówią, że dostanę od niego raka i "mam poczytać". A sami smażą na oleju lnianym, "bo on taki zdrowy".
@pod_kop no chyba Ci się sklepy pomyliły, od początku zeszłego roku przestali dostarczać Laysy, przez jakiś czas jeszcze może mogłeś kupić to co było na stanie sklepu, ale to maks. 3 miesiące. Tych produktów zresztą było więcej, nawet Pepsi nie było przez długi czas, nie wiem czy już wróciła i to nie dotyczyło tylko Biedronki, a całej dużej europejskiej koalicji sieci handlowych, do której właśnie należy Jeronimo Martins:

https://spidersweb.pl/bizblog/ze-sklepow-znika-nutella-i-pepsi/

w skrócie PepsiCo
aha i swoją wiedzę opierasz na tym że ty na nim smażysz i jest git? XD


@Happiness: cała reszta, krzycząc, że dodając palmowy, dają ludziom raka, opierają się na kłamstwie, więc lepsze własne doświadczenia. Cała jazda z olejem palmowym tyczy się tego, że rakotwórczy jest olej palmowy utwardzony. A ludzie to usłyszeli, nie zrozumieli i powielają bzdury, że olej palmowy w każdej postaci jest szkodliwy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A sami smażą na oleju lnianym


@ShortyLookMean: Nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek smażył na oleju lnianym czy go do tego celu polecał, tak że nie dopisuj sobie jakichś bzdur pod własną narrację, palmowiczu.