Wpis z mikrobloga

A ja wierzę w życie po śmierci, nie wiem jak miałoby wyglądać to życie jednak ciężko mi uwierzyć w to, że ten świat istnieje bez żadnego celu a my rodzimy się tylko po to aby umrzeć i na zawsze zniknąć, być może każda religia się myli i nie ma racji co do tego jak miałoby wyglądać to życie po śmierci, być może jesteśmy jakimiś królikami doświadczalnymi jednak nie daje mi spokoju sens umierania... Jakoś do mnie nie przemawia to, żeby po śmierci niczego nie było. #nauka #religia #ateizm #katolicyzm
Pobierz wakxam - A ja wierzę w życie po śmierci, nie wiem jak miałoby wyglądać to życie jedna...
źródło: comment_1672693592JPrMIzG8WbJtmhwVvksftF.jpg
  • 9
A ja wierzę w życie po śmierci,


@wakxam: Oczywiście, że istnieje życie po śmierci. Ludzie umierają, a życie istnieje nadal ;)

jednak ciężko mi uwierzyć w to, że ten świat istnieje bez żadnego celu


@wakxam: a co ma do tego życie po śmierci? Świat może mieć cel, nasze życie może mieć cel - i jak to ma się do życia po śmierci? Jedno z drugim nie ma związku :)

Istnieje bo istnieje, bo "może"


@KatpissNeverclean: No to też nie jest takie oczywiste- bo jak to pisał Leibnitz- dlaczego istnieje raczej coś niż nic. Przecież łatwiej i bardziej logiczne jest, żeby coś nie istniało niż istniało, więc to samo w sobie nadaje jakiś sens.
@wakxam: Tym, co nie daje ci spokoju to twoje istnienie i to, że się skończysz, chcesz mieć większe znaczenie niż masz, chcesz być czymś więcej niż jesteś. Chciałbys trwać wiecznie, nie możesz pogodzić się z tym, że zginiesz i stracisz wszystko, a jednocześnie nie będzie kogoś kto traci, bo on też się skończy. Nie możesz pogodzić się z tym, że ciebie nie będzie - ty taki ważny dla siebie, a tutaj
Nemayu - @wakxam: Tym, co nie daje ci spokoju to twoje istnienie i to, że się skończy...