Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do nadpłaty kredytu. Mam 6 koła na ten cel. Nadpłacać zmniejszając ratę czy skracając okres kredytowania? Wiem, że generalnie bardziej opłaca się skracać okres, ale zmniejszenie raty też ma swoje plusy. Obecnie rata zjada dość duży % moich zarobków.

Saldo bieżące:274 622,59 PLN
Saldo początkowe:301 500,00 PLN
Data otwarcia:09-01-2019
Data końcowa:12-12-2048
Aktualne oprocentowanie:9,31%

#nieruchomosci #kredythipoteczny #millennium

Jak nadpłacać?

  • Zmniajszyć wysokość raty 65.0% (89)
  • Skrócić okres kredytowania 35.0% (48)

Oddanych głosów: 137

  • 31
@koniecswiatajestbliski: było wielokrotnie, zawsze lepiej jest zmniejszać ratę. Jeśli chcesz żeby się bardziej opłacało to po prostu płać kolejne raty w pierwotnej wysokości - finansowo wyjdzie dokładnie tak samo jakbyś skrócił okres.

Ale jeśli będziesz miał problemy finansowe to łatwiej wysupłać na niższą ratę zgodną z umową niż na wyższą ze skróconym okresem.
@koniecswiatajestbliski: Zasada jest jedna: jak najszybciej. A to czy zmniejszyć ratę czy skrócić okres to zależy od Twojej dyscypliny. Jeśli ją masz (i nie potrzebujesz bata w postaci wyższej raty), to możesz śmiało brać zmniejszenie raty i systematycznie nadpłacać. Przeznaczając np 3k co miesiąc na kredyt, ostateczny koszt kredytu wyglada tak samo niezależnie od tego która opcje wybierzesz
@Gavlosq: z 550k na 510k kredytu zszedłem w pół roku, co odpowiadało przejście z 360 na 280 mscy. Z 10k mam jakieś 75zł, wiec o nie 300 zł płaciłbym kredytu mniej. Wolę czuć lepiej się lepiej wiedząc, że do końca roku dojdę do 20-stu lat, a potem będę dumał.
Osoby głosujące na skrócenie okresu kredytowania w ankiecie mają problemy z matematyką, rada dla tych osób, jedyny kredyt jaki bezpiecznie możecie wziąć, to na toster w Media expert ( ͡° ͜ʖ ͡°)


z tego co mi wiadomo, matematyka jest po stronie skorcenie okresu kredytowania - wiec mozesz kolego wyjasnic, dlaczego tutaj matematyka sie myli?

@Gavlosq:
@del855: @InzynierSieci: XD no kolejni eksperci, pewnie zakredytowani po kullen bez świadomości co robią XD
Wystarczy, że kwotę, różnicę między ratą przy skróceniu okresu kredytowania, a zmniejszeniu raty będziecie nadpłacać, gdy wybierzecie zmniejszenie raty i wychodzi dokładnie to samo, co przy wybraniu skróceniu okresu kredytowania XD

2 scenariusze:
1. skrócenie okresu kredytowania:
nadpłacacie, wybieracie skrócenie okresu kredytowania, rata zostaje na tym samym poziomie (oznaczmy ją jako X)
2. zmniejszenie raty
@Gavlosq:

Panie kologo, na spokojnie....

jesli wybieram nadplate jako skrocenie okresu, to znaczy ze przez krotszy czas place za kapital z ktorego korzystam, czyli place mniej odsetek czyli ze lepiej

jesli wybieram nadplate jako obnizka raty i JEDNOCZESNIE nadplaca roznice w sposob CYKLICZNY to wyjdzie na to samo - ale to NIE jest sytuacja, ktora opisuej OP, on chce dokonac jendorazowej nadplaty, dopowiadanie sobie, ze on potem bedzie nadplacal wg twojego
@del855: nie chce mi sie czytać, nie masz mózgu to nie używaj, ale pamiętaj, maksymalnie toster na krechę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
edit: przecztałem pierwsze zdanie, nadal nie rozumiesz tego, że w obu sytuacjach zapłacisz tyle samo odsetek, ale druga jest bezpieczniejsza xD
@Gavlosq

No cóż, pokazałeś kto nie ma mózgu, dziękujemy za nic nie wnosząca wypowiedź ad persona, bez słowa ustosunkowania do merytoryki, w szkole/pracy tak samo się zachowujesz? Pewnie tak...