Wpis z mikrobloga

Po śmierci taty dostaliśmy z ubezpieczenia 75 tysięcy, uznałem, że nie podejmuję się (jeszcze) samodzielnej inwestycji tych pieniędzy, bo jestem jeszcze za głupi. Po znajomości dostaliśmy konto inwestycyjne ze statusem VIP w avivie o ryzyku umiarkowanym, wsadzone zostały tam pieniądze ponad rok temu. Pomyślałem sobie, że mądrzy ludzie lepiej pomnożą te pieniądze niż ja.
Obecnie na koncie jest około 67 tysięcy, przy inflacji ~20%. To już lepiej wyszłoby mi trzymać te pieniądze pod poduszką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Będę mieć drugą transzę tej wysokości, #!$%@?, kupię za 60% obligacje inflacyjne, za 40% bitcoina w dołku, zobaczymy kto lepiej na tym wyjdzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#inwestycje #inwestowanie
  • 16
@kiedys_bede_bogaty: Z bitcoinem to różnie. Ani namawiam ani odmawiam - ja tu gościnnie, mój głos nic nie znaczy. Bo szczerze podejrzewam że będzie jeszcze jedna jak niejedna akcja masowego golenia na bitcoinie (co oznacza że będzie szło zarobić odpowiednio wcześnie się wycofując). Ale im dalej w las tym bitcoin będzie, przynajmniej z początku, testowany i możliwie deprecjonowany (w mediach za pomocą artykułów zamawianych etc) wraz z wchodzeniem na rynki pieniądza cyfrowego.
@kiedys_bede_bogaty: z takim reaktywnym podejściem nie będziesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ojciec Ci umarł na górce - pech, bo rozrzucali rok wcześniej pieniądze (tarcza anycovidowa, niskie stopy). Teraz wchodzisz w obligacje indeksowaną inflacją, a ta za rok już pewnie będzie na normalnym poziomie. Zwykłe obligacje mają stopę zwrotu 6-7% i podobnie lokaty. Po co ryzykować?
@xaliemorph: Ciężko mi uwierzyć, że nie skorzystają w kolejnej akcji boostowania go do kilkudziesięciu k $, obecnie jest w historycznym dołku w skali kilku lat, wsadzenie w niego 30-40% wydaje się sensowne, zresztą jak mam stracić to chociaż niech to będzie moja wina i się czegoś nauczę. Poza tym BTC jest deprecjonowany od samego początku, a ludzie kupujący go na górce nie myślą o tym, że będą go używać do płacenia,
@gysnde: Zawsze źle wybierał niestety jak chodzi o inwestycje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciężko mi wierzyć, że w skali roku inflacja spadnie poniżej 6%, żeby nie było warto dać pieniędzy w inflacyjne. A jak przestaną się opłacać to wypłacę i może akurat będę mieć pieniądze na wkład własny na coś większego.
@gysnde: jak spadnie inflacja to % z lokat też spadnie i będzie niższy niż inflacja + marża

@kiedys_bede_bogaty:
Ja bym widział twoje ruchy tak że siadasz i poświęcasz czas na naukę o instrumentach finansowych i dopiero potem podejmujesz jakieś akcje dupnij se blog inwestomata albo iwucia na początek xd
@kiedys_bede_bogaty: inflacja, ale stóp nie obniżą aż trochę mocniej nie przycisną, a to może skutkować spadkami na giełdzie i innych instrumentach spekulacyjnych. Nie znaczy to wcale, że żywność itp od razu stanieje.