Wpis z mikrobloga

Dostałem odpowiedź na moje odwołanie od karty powołania na ćwiczenia wojskowe. Wiem, że wiele osób czekało na rozwinięcie sytuacji. Na koniec dołączam zdjęcia.
Odwołanie zostało... uwzględnione, a karta powołania uchylona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście to nie koniec, bo przepisy nadal są takie same i kolejne osoby nadal mogą zostać powołane na ćwiczenia.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w sprawę i za duże zainteresowanie sytuacją, w wyniku którego WCR Sieradz wycofał się ćwiczeń na które zostałem powołany.

Nie dziękuję prawnikom, z którymi się kontaktowałem i żaden nie był w stanie/nie chciał sensownie pomóc mi w tej sprawie. Więcej wsparcia i analizy prawnej uzyskałem na wykopie xD

Co ciekawe, w odwołaniu powoływałem się na kilka rzeczy, w tym na brak podstawy prawnej wg mojej oceny. W uzasadnieniu decyzji o uchyleniu nie ma natomiast potwierdzenia zasadności tego zarzutu. Jest jedynie wzmianka o zdrowotnych powodach, na które również się powoływałem. Niestety zdecydowałem się na ocenzurowanie tego, gdyż nie chce dzielić się publicznie moimi przypadłościami.

Na drugiej stronie jest jedynie nawiązanie do Art 131 i 248, wygląda to trochę jak odpowiedź na mój zarzut o braku podstawy prawnej, ale brak tutaj nadal jednoznacznego potwierdzenia, iż jestem żołnierzem rezerwy pasywnej.

Btw, z okazji nowego roku życzę wszystkim braku powołania na ćwiczenia oraz zmiany ustawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
Pobierz 59b862cef4 - Dostałem odpowiedź na moje odwołanie od karty powołania na ćwiczenia woj...
źródło: comment_1672680056pWNpjTTRDaf1bZmNgKrw7j.jpg
  • 59
@59b862cef4: Pokaż co im napisałeś sam, co wniosłeś, że niby "bo w internecie widziałem wzmiankę o korekcji to mi skorygujcie".

A zdrowie nie wiem co też Cie tak zawstydza na wykopie że nie możesz podać co Ci jest. Tutaj tona ludzi z problemami, depresje, nie wiadomo co, a Ty zakrywasz.

Może kwalifikujesz się z automatu na D, bez żadnych dodatkowych badań i dlatego tak łatwo poszło. Nie dajesz ludziom szansy przez
nie ma to jak dzielić się swoimi problemami zdrowotnymi z randomami z neta


@Towarzysz_Stulejonow: No wiadomo, ale to że jest to ważne w samym odwołaniu to już pominiesz.

Jak tak cię interesują przypadłości zdrowotne, to było iść na lekarza


Interesują w kontekście zmiany kategorii lub odwołania się od ćwiczeń. To jest pomocne.

Ale do tego musiałbyś trochę wyobraźni użyć. Jeśli masz. Próbuj.
@nowywinternetach: jest cały wykaz chorób, jeśli ktoś na coś choruje lub ma upośledzenia zdrowotne, które są ujęte w tym wykazie, to może się na tej podstawie odwoływać od cwiczeń/zmieniać kategorię. Jeśli masz jakieś problemy zdrowotne to bazując na tym, możesz próbować kombinować pod swój indywidualny przypadek, a nie wymagać od innych udostępniania informacji o swojej chorobie
@59b862cef4: Przypuszczam, że szef WCR uznał, że odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie, by nie musieć przeprowadzać postępowania odwoławczego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I ma spokój.

Dwa ostatnie akapity uzasadnienia nie zostały powiązane z resztą uzasadnienia.

Opublikujesz tu treść twojego odwołania, z zamazaniem danych?

Chcę zobaczyć jak powiązałeś wydanie karty powołania podstawie uchylonych przepisów, z żądaniem wydania decyzji o uchyleniu tej karty.
@nowywinternetach: Szef WCR nie odniósł się do jego problemów zdrowotnych, bo uznał, że odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie (dzięki czemu nie musiał przeprowadzać postępowania odwoławczego).

To nic by ci nie dało, gdybyś się dowiedział, jaka to choroba. Nie odniósł się do tego w ogóle, czy to jego stan zdrowia nie spełnia kryteriów, by mógł wziąć udział w ćwiczeniach.
a nie wymagać od innych udostępniania informacji o swojej chorobie


@Towarzysz_Stulejonow: Jesteś jego multikontem że tak bronisz? Gość występował jako naczelny rozpoczynający praktycznie tą wojenkę o przymusowe ćwiczenia, a teraz jak chcemy się dowiedzieć czegoś konkretniej to nagle zamknij mordę i idź sam do lekarza, albo idź sobie do rozporządzenia i sam czytaj? Człowieku zero współpracy z takimi jak ty bo nie pomagasz.
Opublikujesz tu treść twojego odwołania, z zamazaniem danych?

Chcę zobaczyć jak powiązałeś wydanie karty powołania podstawie uchylonych przepisów, z żądaniem wydania decyzji o uchyleniu tej karty.


@59b862cef4: Także z zamazaniem danych o chorobie... nie chcę tych danych, w przeciwieństwie do jednego z użytkowników wyżej. Nie ma to znaczenia.
@nowywinternetach: co ci da informacja, że np ma problemy z kręgosłupem? Będziesz chciał sobie załatwić od lekarza papierek, że coś się dzieje ze zdrowiem, chociaż wszystko jest u ciebie okej? Bez przedstawienia dobrych dowodów w postaci wypisów ze szpitala, leczeń operacyjnych, opisów badań obrazowych stwierdzających ułomności zdrowotne, lekarz orzecznik w rwkl nie będzie miał na podstawie czego podjąć decyzji w odwołaniu do paragrafów w ustawie.
Będziesz chciał sobie załatwić od lekarza papierek, że coś się dzieje ze zdrowiem, chociaż wszystko jest u ciebie okej?


@Towarzysz_Stulejonow: Nie, może mam to samo i zadziała to samo co u niego. A żeby coś załatwiać to jak trzeba miesiącami to lepiej już zacząć. Więc wolałbym wiedzieć. Szczególnie z depresją i zaburzeniami depresyjno-lękowymi (mieszane). Szpitalnie nie mam, ale 10 lat leczenia ambulatoryjnie i z bardzo niewielkimi sukcesami, ale z objawami ubocznymi.
A zdrowie nie wiem co też Cie tak zawstydza na wykopie że nie możesz podać co Ci jest. Tutaj tona ludzi z problemami, depresje, nie wiadomo co, a Ty zakrywasz.


@nowywinternetach: xDD Typie to są w każdym cywilizowanym kraju informacje poufne, w wielu wypadkach jedynie ty i upoważnione przez ciebie osoby mają w to wgląd, a ty chcesz, żeby OP wrzucił to na wykop żeby przekonać cię o czymś, co potwierdziło