Wpis z mikrobloga

@Nerlo_ajcats: Ale do zakupu legalnego jest potrzebna Europejska Karta Broni (EKB). Bez tego żaden sklep z bronią w Polsce Ci nie sprzeda nawet 1 grama prochu. Sama w sobie broń CP i ogólnie strzelectwo jest bardzo fajnym hobby. Sam dymię już prawie dwa lata, gdzie "poszło" około 4kg. prochu i mniej więcej 3000+ kul/pocisków. Strzelam z rewolwerów (Remingtony .44) i z karabinu Hawkena .45
Cały szpej zbierałem około pół roku.
@Nerlo_ajcats: Jeżeli chodzi o odrzut z rewolwerów to nic strasznego. Ręce/nadgarstki zaczynają mnie boleć dopiero po miej więcej 3-4 godzinach strzelania. Z Hawkena też jest odrzut ale idzie wszystko na bark (dołek strzelecki). Jak nieumiejętnie odda się nawet jeden strzał to też można sobie zrobić krzywdę.
@Nerlo_ajcats: I taka ciekawostka na koniec. Bywam w sumie na 4 strzelnicach, które mam w okolicy. Na każdej przynajmniej raz spotkałem osoby, które mają zajawkę na CP i dodatkowo posiadają pozwolenie na współczesną broń palną (sportowe, kolekcjonerskie itp.) i jak z nimi gadałem to zaczynali od CP, robili pozwolenia i po jakimś czasie pykania współczesnymi wracali do CP. Jest w tym jakaś magia ;) Przygotowywanie sobie broni do strzelania itp. Strzelałem
@Nerlo_ajcats: Polecam przed jakimkolwiek zakupem broni CP aby dołączyć do jakiejś większej grupy na FB. Jest kilka fajnych. Często można się tam umówić w okolicach konkretnego miasta na próbne strzelania na strzelnicy z jakimś doświadczonym strzelcem. Uwierz, że na pewno z miłą chęcią ktoś da postrzelać, nauczy co i jak, podpowie ile co kosztuje itp. itd. Zazwyczaj a raczej na pewno nikt nie będzie chciał kasy za strzelanie ze swojej broni